گزافه گویی کارگزاران حکومتی و کمبود دارو در ایران

گزافه گویی کارگزاران حکومتی و کمبود دارو در ایران

آسونیوز- فشار افکار عمومی و اعتراضات پی در پی اصناف مختلف نسبت به شرایط کاری، اجتماعی، تورم و رکود حاکم بر بازار موجب شده تا کارگزاران حکومتی و ارگان های مرتبط در چگونگی برخورد با بحران تحریم ها دچار تنافض و گزافه گویی شوند.

از یک سو مسئولین و کل نظام در برخورد با تحریم های آمریکا و جامعه جهانی از زاویه مسائل انسانی و آثار سلامت آن بر مردم عادی را کارا ترین روش می دانند و همزمان در مواجه با مردم و افکار عمومی در تلاش اند که برای متقاعد کردن و آرام کردن مردم، پیامدهای وخیم تحریم و بحران خارجی خویش را ناچیز جلوه دهند و وانمود کنند که در کنترل و مدیریت بحران و فاجعه توانایی لازم را دارند.

در همین ارتباط، محمدجواد ظریف در تقابل با رویکرد مسئله دارو و غذا، تحریم بانک مرکزی را از دلایل اصلی کمبود دارو در ایران می داند و از سوی دیگر، رئیس بانک مرکزی رژیم ایران، واردات دارو و غذا را از کانال بانک مرکزی منکر می شود. هر چند نباید فراموش کرد که دولت آمریکا بارها از عدم تحریم دارویی ایران سخن گفته است و عنوان می کند که دارو جزو اقلام تحریمی نیست.

رد حل مسالمت آمیز بحران خارجی و گزافه گویی های حکام ایران، کوره تنش را به بیراه برده و آتش این تنور را داغ تر می کند. دلواپسی ظریف برای تامین غذا و دارو برای فریب افکار عمومی بوده و به طور یقین تنها یک ژست توخالی است. اقتصاد نابسامان و ورشکسته ایران، کاهش 300 درصدی ارزش ریال، گذشتن سبد معاش از مرز 8 میلیون تومان و گرانی بدون توقف، بیکاری، نا امیدی به آینده و غیره نشان از عدم برنامه و مدیریت بحران کنونی در ایران است و به نوعی می بآیست بحران مدیریت را در خود مدیریت کارگزاران و نهاد مربوطه یافت.

در حالی که مردم از کمبود دارو و گرانی آن رنج می برند، که کارگزاران حکومتی هر ساله صدها تن دارو و یا تجهیزات پزشکی را به نیروهای نیابتی خود در خارج از مرزها ارسال می کنند. به عنوان نمونه می توان به اعزام شش هزار دستگاه آمبولانس، تجهیزات پزشکی و صدها تن دارو به کربلا در روزهای گذشته در عراق اشاره کرد. ارسال دارو و تجهیزات پزشکی در قالب کاروان های زیارتی به کشورهای عراق و سوریه235 بار دیده شده‌‌


PM:02:41:14/10/2019