بیانیه مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان

بیانیه مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان

اول و آخر یار

آسونیوز- سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی و حقوق بشری و وجدان‌های بیدار جامعه‌ی انسانی؛

همان‌طوری که اطلاع دارید، متأسفانه در این روزها باز هم شاهد تجاوز رژیم فاشیست اردوغان به مرزهای شناخته شده‌ی بین‌المللیِ کشور سوریه و سرزمین هزاران ساله‌ی کردهای ساکن آن‌جا هستیم. تجاوزی که با جنایات جنگی و نقض گسترده‌ی حقوق غیرنظامیان همراه شده است و با باز گذاشتن عملیِ دست جنایتکاران از سوی بازیگران منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، به قصد پاکسازی ملت کورد و جایگزینی آن‌ها با ملتی دیگر انجام می‌گیرد!

با توجه به این که صِرفِ محکوم کردن این تجاوزات از جانب نهادهای بین‌المللی، مانع قانون شکنی‌ها و جنایات ارتش اردوغان نخواهد شد، لذا جامعه‌ی جهانی و نهادهای برخاسته از آن، وظیفه دارند که در راستای متوقف کردن این تجاوز و جنایاتِ مرتبط بر آن و حفظ حیثیت و رفع شبهه از کارآمدی خود، اقدامی عملی و عاجل انجام دهند.

و اما، سخنی با حاکمان جمهوری اسلامی ایران؛

بدون شک، توقع مردم کرد از ملت و حکومت ایران نسبت به سایر حکومت‌ها و ملت‌ها تفاوت ماهوی دارد؛ زیرا افکار عمومی مردم ایران ملت کرد را از خود جدا نمی‌دانند، هر چند گذر زمان و جبر تاریخ، با مرزهای جغرافیایی، میان آن‌ها فاصله انداخته است. بنابر این، حکومت جمهوری اسلامی بر اساس همین دیدگاه موظف است فعالانه در مقابل تعرض و نسل کشی ملت کرد، موضعی قاطع و مؤثر اتخاذ نماید. در غیر این‌صورت نه تنها به وظیفه‌ی مورد ادعای خویش در دفاع از مظلومان عالم عمل نکرده است، بلکه با ایجاد شبهه در اذهان ایرانیان به‌ویژه مردم کرد، زمینه را برای واگرایی و بی‌اعتمادی نسبت به جمهوری اسلامی فراهم خواهد نمود.

مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان، ضمن محکوم نمودن این تجاوز و حق‌کشی وسیع، از نهادهای بین‌المللی و قدرت‌های منطقه‌ای و جهانی می‌خواهد به وظیفه‌ی خویش در بازدارندگی متجاوزان عمل نموده و مانع ادامه‌ی این اقدامات غیر‌انسانی گردند.

با آرزوی جهانی به دور از جنگ و خشونت.

مجمع مشورتی فعالان مدنی یارسان

دوشنبه۲۲ مهر ماه ۱۳۹۸321 بار دیده شده‌‌


PM:03:16:14/10/2019