بیانیه 17 زندانی سیاسی زن در اعتراض به دستگیری مادران زندانیان در حبس

بیانیه 17 زندانی سیاسی زن در اعتراض به دستگیری مادران زندانیان در حبس

آسونیوز- براساس خبرهای منتشرشده، 17 تن از زندانیان سیاسی زن در زندان اوین، در اعتراض به دستگیری مادر زندانیان محبوس در زندان بیانیه ای را منتشر نمودند.

مادران زندانیان محبوس، در اعتراض به وضعیت فرزندان زندانی شان توسط نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر شده اند.

این زندانیان زن در این بیانیه به وضعیت استبداد و استثمار حاکم برمردم و همچنین فقر و گرسنگی اشاره کرده اند. آنها خواهان آزادی بیان و از بین رفتن خفقان و سرکوب مردم شده اند.

در این بیانیه که در اعتراض به اذیت و آزار مادران زندانیان محبوس در زندان نوشته شده آمده است: زنان‌ بسیاری، فرزندان خود را در زندان به دنیا آورده و بزرگ کرده‌اند؛ مادرانی‌ حتی از دیدن جسد و محل دفن فرزندان خود محروم شده‌اند.

مادرانی که به جرم‌ خونخواهی فرزند خود یا درخواست آزادی فرزندشان به زندان روانه شده‌اند یا مجبور به ترک فرزند چند ماهه خود شده‌اند و سال‌ها بدون‌ حتی یک روز مرخصی در هجران فرزندان خود در زندان گذرانده‌اند.

مادرانی که حتی از ملاقات و دیدن فرزندانشان در سالن‌های ملاقات زندان‌ها محروم مانده‌اند و مادران بی‌قراری هم ‌پشت درهای زندان ساعت‌ها در انتظار بدیهی‌ترین حق خود و در آغوش کشیدن فرزندشان رنجی مشابه را متحمل می‌شوند.

ما زنان این مرز و بوم در این سو یا آن سوی دیوار زندان بر این باوریم که وجدان بیدار جامعه، تاب این‌ستم‌ها را نخواهد آورد و نه دیر هنگام، بلکه در سپیده‌ دمی نزدیک، با عمل و اراده و هر لحظه، رهایی مادران رنج کشیده این سرزمین را فراهم خواهند ساخت.

دست در دست هم به امید روزهای روشن، صدای مادران در بند باشیم که این عمل سر فصل رهایی وجدان دردآلود جامعه بشری است.

اسامی امضاکننده گان این بیانیه به شرح زیر است:

یاسمن آریانی، مریم اکبری منفرد، سیما انتصاری، ارس امیری، مرضیه امیری قهفرخی، لیلا حسین زاده، نازنین زاغری، زهرا زهتابچی، آتنا دائمی، فاطمه ضیایی، منیره عربشاهی، نگین قدمیان، صبا کردافشاری، ندا ناجی، نرگس محمدی، فرشته محمدی، سپیده مرادی.333 بار دیده شده‌‌


AM:09:17:16/10/2019