مجمع تشخیص مصلحت نظام از رد شدن لایحه پالرمو خبر داد

مجمع تشخیص مصلحت نظام از رد شدن لایحه پالرمو خبر داد

 

آسونیوز- گزارشات حکومتی خبر از رد شدن لایحه پالرمو و "سی. اف. تی" توسط مجمع تشخیص مصلحت نظام می دهند. در همین رابطه خبرگزاری حکومتی ایسنا در روز دوشنبه برابر با 14 اکتبر 2019 به نقل از یک کارگزار حکومتی عنوان کرد که لایحه پالرمو و سی. اف. تی از سوی این مجمع رد شده به حساب می آید.

غلامرضا مصباحی از کارگزاران حکومتی در مجمع تشخیص عنوان کرده است که، تصویب لایحه پالرمو و سی. اف. تی به معنای شناسایی دور زدن تحریم ها از سوی آمریکا است.

پیشتر نیز در خصوص تصویب و یا رد لایحه پالرمو میان مجلس ایران و مجمع تشخیص مصلحت اختلافات چشمگیر و فاحشی وجود داشته است و با توجه به پایان مهلت اعلام شده، تا کنون در مورد رد یا تصویب آن تصمیمی اتخاذ نشده است.

آخرین مهلت چهار ماهه ی گروه ویژه اقدام مالی به ایران در روزهای آینده به پایان می رسد. از چهار لایحه مرتبط با توصیه های گروه ویژه اقدام مالی اف.ای. تی. اف، ایران دو لایحه را تصویب کرده و دو لایحه دیگر درباره پیوستن رژیم ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی و کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم تا کنون تصویب نشده است.

یکی از شرایطی که اتحادیه اروپا برای اجرایی کردن کانال مالی و تجاری با ایران تعیین کرده بود، پیوستن رژیم ایران به اف. ای. تی. اف بود و این مهلت نیز در روهای آتی به پایان می رسد.



310 بار دیده شده‌‌


AM:11:00:16/10/2019