وجود بیش از چهارو نیم میلیون نفر معتاد در ایران

وجود بیش از چهارو نیم میلیون نفر معتاد در ایران

نویسنده: آرام محمدی

آسونیوز- ناصر اصلانی از کارگزاران رژیم و معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل ستاد مبارزه با مواد مخدر، دیروز سه شنبه برابر با 23ام مهرماه سال جاری، اذعان کرد که بیش از چهارونیم میلیون نفر معتاد در ایران وجود دارد.

اصلانی در نشست اعضای شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در همدان با اشاره به آمار معتادین در ایران گفت: دو میلیون و 800 هزار نفر معتاد مستمر و همچنین یک میلیون و 600 هزار نفر معتاد تفننی در ایران وجود دارد. اما آمارهای غیر رسمی، تعداد افراد مبتلا به مواد مخدر را بیش از آمارهای اعلام شده حکومتی می دانند.

بخش دیگری از اظهارات این مهره ی رژیم، مربوط به کشفیات به اصطلاح گسترده ارگانهای مرتبط با مواد مخدر بود. اما وی از ترویج و گسترش انواع مواد مخدر و بویژه مواد صنعتی و روانگردان ها توسط مافیای سپاه، وزارت اطلاعات و دیگر منصوبان حکومتی سخنی به میان نیاورد.

با توجه به هزینه های سرسام آور رژیم ایران در خارج از مرزها مبنی بر تهیز مالی و تسلیحاتی نیروهای افراطی و نیابتی خود در اقصی نقاط جهان با هدف بی ثبات کردن منطقه، اختلاس و دزدی های میلیاردی و همزمان تحریم سپاه و اضافه کردن این نهاد عریض و طویل مافیایی در فهرست سازمانهای تروریستی خارجی و کم شدن درآمدهای نفتی و گازی این نیروی سرکوبگر، فی الواقع به تولید، گسترش و توزیع مواد مخدر که دارای کسب درآمد میلیاردی است، روی می آورند.

بر اساس آمارهای موجود و همچنین آمارهای اعلام شده از سوی سازمانهای بین المللی، از 100% مواد وارداتی به ایران که به گفته خود عوامل حکومتی بیشر از مرزهای شرقی وارد می شود، تنها 8% درصد آن توسط عوامل حکومتی کشف، و مازاد آن توسط سپاه و اطلاعات یا توسط عوامل وابسته به حکومت و یا افراد خرده فروش توزیع، و یا توسط نیروهای امنیتی و اطلاعاتی و اعمال نفوذ افراد منصوب، و با در اختیار داشتن امکانات لجستیکی به کشورهای مجاور و یا منطقه ترانزیت می شود. ترانزیت این حجم از مواد مخدر بدون حمایت مالی و لجستیکی سپاه و دیگر نهادهای زیر مجموعه آن، امکانپذیر نیست.

کشف محموله های صادراتی رژیم ایران در گمرکات دیگر کشورها و یا کشف محمله های مواد مخدر در دریا در طی یک سال گذشته را می توان به عنوان نمونه های بارز و مصداق روشنی از ترانزیت مواد مخدر توسط سپاه را نام برد.

در حالی اصلانی از کشفیات مواد مخدر در ایران به خود می بالد که سن اعتیاد به زیر 12 سال رسیده، اعتیاد دآنش آموزان و دانشجویان و حتی زنان نیز از دیگر معضلات این پدیده اجتماعی است که خود رژیم مسبب و بانی آن است.

در همین ارتباط و طی سال های گذشته، مجمع تشخیص مصلحت نظام به بهانه واهی ساخت دارو و یا مسکن برای وزات بهداشت و بیمارستانها، کاشت مواد مخدر از نوع تریاک و برخی دیگر از مواد مصرفی مخدر را قانونی اعلام کرد و به این ترتیب کاشت مواد را از سوی برخی از ارگانها و نهادهای حکومتی و اطلاعاتی را قانونی اعلام کرد. این قانون را می توان از مصادیق بارز تولید، بسط و گسترش مواد مخدر را توسط خود حکومت تلقی کرد.

سازمانهای مربوطه، دستگاه نظارت و بازرسی و یا قوه قضائیه رژیم ایران هیچگاه آمار دقیق و روشنی از افراد مبتلا به مواد مخدر در ایران را رسانه ای نکرده و این امر در نهایت در راستای فریب افکار عمومی صورت می گردد. هر چند گسترش بیماری های واگیر همچون ایدز، هیپاتید و... را که ناشی از مصرف مواد و یا استفاده مشترک از ابزار مصرف است، را نباید نادیه گرفت.

رژیم ایران در بخش بین المللی و خارجی نیز بارها جامعه جهانی را محکوم کرده که در راستای مباره با مافیای مواد مخدر، ایران را حمایت و پشتیبانی نمی کنند. البته در برخی از موارد خود رژیم با اتخاذ تدابیر ریاکارانه، سناریو سازی، و ترفندهای گوناگون و همچنین پرونده سازی برای زندانیان سیاسی و منتقدین نظام در قالب مجرمان مرتبط با جرائم مواد مخدر و یا شهید سازی در مرزهای شرقی، خود را پرچمدار مبارزه با مواد مخدر در منطقه و جهان می داند.

در نهایت فروپاشی خانواده ها، گسترش فساد، بیکاری، روند روبه رشد طلاق، ناامیدی به آینده، خودکشی های مکرر، مهاجرت و فرار مغزها و نخبگان علمی و ورزشی و ده ها و صدها مورد دیگر که به طور یقین بخش عمده ای از این موارد ناشی از مبتلا کردن جامعه و جوانان به مواد مخدر بوده، یکی از دستاوردهای رژیم ایران در طول چهار دهه حکومتداری نامشروع خود بر ایران است.490 بار دیده شده‌‌


PM:06:51:16/10/2019