اعتراف حسن روحانی به بن بست استراتژیک

اعتراف حسن روحانی به بن بست استراتژیک

آسونیوز- طی روزهای اخیر حسن روحانی رئیس جمهوری ایران با حضور در دانشگاه تهران، ضمن اشاره تلویحی به شکست استراتژیک نظام، به اختلاف شدید میان سران و کارگزاران رده بالای رژیم اذعان کرد.

روحانی در دیدار با دانشجویان گفت: یک عده می گویند مذاکره با غرب در حال وقت تلف کردن است و ما باید قوی باشیم و دشمن را تهدید، و در نهایت خارجی ها را وادار به زانو زدن نمائیم.

در عین حال حسن روحانی ابراز داشت که، بدون تعامل با جهان رشد و توسعه در کشور غیر ممکن است. روحانی همزمان در نشستی دیگر با کارگزاران حکومتی در دانشگاه تهران، با اشاره به تنش و جدال درونی نظام گفت: ما در شرایط بحران اقتصادی هستیم.

در همین ارتباط، علی خامنه ای در اظهاراتی تهدید آمیز در جمع سرکرده های سپاه عنوان کرده بود که ایران کشوری عادی نیست و سپاه باید خود را به ادوات پیشرفته و مدرن نظامی در تقابل با آمریکا و دیگر کشورها تجهیز نماید.

حال با توجه به اعمال تحریم های گسترده، اقتصاد ورشکسته ایران به شمارش افتاده و روحانی تنها راه برون رفت از بحران کنونی ایران را تعامل با جهان و به ویژه آمریکا می داند. روحانی یکبار دیگر موضوع برگزاری همه پرسی و رفراندوم را پیش کشید و عنوان کرد، در مسائل اسستراتژیک سال ها بحث شده و بی حاصل بوده است.

در عین حال و در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد، پافشاری رژیم ایران، همزمان تلاش سه کشور بزرگ اروپایی را ناکام گذاشت و حفظ برجام را تا حدودی با چالش جدی مواجه کرد.

اظهارات روحانی در مورد برگزاری رفراندوم در شرایطی که انتخابات ایران نزدیک است، بیان می شود. گفتمان انتخابات در بحران کنونی به نوعی به بیراهه بردن اعتراضات عمومی بوده و همچنین در راستای فریب افکار عمومی جهت هدایت مردم پای صندوق های رای است.
قابل ذکر است که، حضور روحانی در دانشگاه تهران، با واکنش شدید جمعی از دانشجویان این دانشگاه همراه بود.258 بار دیده شده‌‌


AM:09:48:17/10/2019