توافق اتحادیه ی اروپا و بریتانیا بر سر برگزیت

توافق اتحادیه ی اروپا و بریتانیا بر سر برگزیت

آسونیوز- گزارشات حاکی از آن است که، اتحادیه ی اروپا و بریتانیا بر سر برگزیت به توافق رسیدند. این توافق از سوی "ژان کلود یونکر"رئیس کمیسیون اتحادیه اروپا و "بوریس جانسون" نخست وزیر بریتانیا، در روز پنج شنبه 17 اکتبر 2019 میلادی تائید شد.

"آنگلا مرکل" صدر اعظم آلمان، با انتشار بیانیه ای اعلام کرد که در مذاکرات اتحادیه اروپا با بریتانیا بر سر برگزیت پیشرفت هایی حاصل شده است.

مرکل خروج منظم بریتانیا از اتحادیه اروپا را به نفع همه ی طرف‌های مناقشه دانست و تأکید کرد که از نظر اتحادیه اروپا، باید از کشیدن مرزهای سخت در جزیره ایرلند جلوگیری شود و دیگر در آنجا نباید نفرت و خشونت وجود داشته باشد.

اجلاس رهبران اتحادیه ی اروپا درباره برگزیت ممکن است تا جمعه 18 اکتبر ادامه یابد. هم اتحادیه اروپا و هم بریتانیا در تلاش اند تا قبل از آنکه بریتانیا در 31 اکتبر از اتحادیه اروپا خارج شود به توافق دست یابند.

چنانچه اجلاس رهبران اتحادیه اروپا با پیشنویس توافق موافقت کند، برگزیت با توافق میسر خواهد بود و در غیر این‌صورت بوریس جانسون می‌بایست تا شنبه هفته آینده مهلت خروج این کشور از اتحادیه اروپا را تمدید کند.254 بار دیده شده‌‌


PM:03:59:17/10/2019