در آستانه فصل سرما، کارگران در کوردستان بلاجبار در چادر زندگی می کنند

در آستانه فصل سرما، کارگران در کوردستان بلاجبار در چادر زندگی می کنند
آسونیوز- با توجه به وضعیت اسفناک معیشتی و رکود حاکم بر بازار، گرانی و بیکاری ممتد در ایران و بویژه در کوردستان، گزارشات حاکی از آن است که هر ساله در فصل پائیز، خیل بیشماری از کارگران جهت کار در اراضی برداشت سیب زمینی به منطقه لیلاخ و بخش هایی از شهرستان قروه سرازیر می شوند و به علت گرانی اجاره منازل مسکونی و کارگری، به ناچار در زیر چادر بسر می برند.

کارگران مهاجر به این مناطق در شرایطی زیر چادر زندگی می کنند که، سردی هوا موجبات بروز مشکلات عدیده ای برای آنان فراهم کرده است.

گزارشگر مرکز خبری آسونیوز در منطقه لیلاخ، به این مرکز خبری اعلام کرد که، بیشتر کارگران از شهروندان کرمانشاهی هستند که به دلایل مختلفی از جمله فقدان فرصت های شغلی و نبود کار به این مناطق روی آورده اند. 

شهروندان کورد در مناطق زلزله زده دو سال پیش و همچنین سیل زده ماه های اخیر در کرمانشاه، به همراه خانواه های خود جهت امرار معاش به منطقه لیلاخ روی می آورند.

گسترش بیکاری در کوردستان که ناشی از نگاه امنیتی و سیاسی رژیم ایران به کوردستان بوده، این موضوع یکی از ده ها و صدها دستاورد اعمال شده حکام ایران در جامعه کوردستان است و رژیم ایران تا کنون هیچ تلاشی را در راستای پیدا کردن راه حلی جهت رفع مشکل و معضل بیکاری در کوردستان در دست تدوین و اقدام ندارد.


323 بار دیده شده‌‌


PM:06:43:21/10/2019