ایتالیا تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان را لغو کرد

ایتالیا تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان را لغو کرد

تنظیم: آرام محمدی

آسونیوز- مقامات ایتالیایی در راستای همکاری با ایالات متحده، اعلام کردند که این کشور تمامی پروازهای شرکت هواپیمایی ماهان را لغو کرده است. شرکت هواپیمایی ماهان یک ماه و نیم برای لغو پروازهایش به "رم و میلان" فرصت دارد. روزنامه "لا استامپا" روز جمعه برابر با یکم نوامبرگزارش داد که، این تصمیم پس از سفر مایک پمپئو وزیر خارجه ی آمریکا به ایتالیا گرفته شد.

پیشتر نیز سرکرده های سپاه از جمله، پاسدار نصرت الله حسینی پور اعتراف کرده بود که هواپیماهای شرکت ماهان در جنگ سوریه اقدام به جابجایی نیرو و تجهیزات نظامی برای رژیم ایران کرده است.

اعتراف صریح این سرکرده نظامی سپاه، نشان از آن دارد که ایالات متحده در تصمیم خود برای گنجاندن ماهان ایر در فهرست تحریم ها و نهادهای تروریستی کاملا بجا و دقیق اقدام کرده است.

در همین ارتباط، کشورهای فرانسه و آلمان نیز پیش از ایتالیا در تصمیمی هماهنگ و مشترک پرواز ماهان ایر را ممنوع اعلام کرده بوند. در حالی پرواز هواپیماهای شرکت ماهان ایر در آسمان برخی از کشورهای اروپایی ممنوع اعلام شده است که، سایر شرکت های هواپیمایی دیگر نیز برای تهیه سوخت و دیگر قطعات هواپیما با مشکل جدی مواجه هستند.

تا کنون مسئولین حکومتی ایران در خصوص این تصمیم، واکنشی نشان نداده اند. همچنین حکام رژیم ایران همواره در تلاشند تا با کشورهای اروپایی به توافق تازه ای برای ادامه برجام دست یابند.

در شرایطی که هر روزه اتحادیه اروپا از ایران فاصله می گیرد که رژیم ایران همواره برای برداشتن گام چهارم تعهدات برجامی اعلام آمادگی می کند. نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در تازه ترین اظهار نظر و در ادامه تهدیدات این کمیسیون، خواستار فوری کاهش مرحله چهارم تعهدات ایران در قبال توافق هسته ای شد.372 بار دیده شده‌‌


PM:02:51:02/11/2019