حمایت اتحادیه اروپا از ایران منوط به پایبندی به تعهدات برجامی است

حمایت اتحادیه اروپا از ایران منوط به پایبندی به تعهدات برجامی است

آسونیوز- در پی اعلام مسئولین رژیم ایران مبنی بر کاهش مرحله چهارم تعهدات هسته ای، امروز دوشنبه برابر با سیزدهم آبان ماه سال جاری، اتحادیه اروپا با انتشار بیانیه ای هشدار داد که ادامه حمایتش از توافق اتمی با ایران منوط به پایبندی تهران به تعهداتش در چار چوب برجام است.

در همین زمینه، وزیر خارجه آلمان نیز عنوان کرد که عدم پایبندی ایران به توافق هسته ای غیر قابل قبول است.

موضوع گیری اتحادیه اروپا و آلمان در خصوص برجام در حالی صورت گرفته که علی اکبر صالحی "رییس سازمان انرژی اتمی ایران" از زنجیره 30 تایی سانتریفیوژهای پیشرفته "آی آر 6" در تاسیسات نظنز "به صورت نمادین" رونمایی کرده است.

سخنگوی فدریکا موگرینی "مایا کوسیا نچیک" در مورد موضوع برجامی ایران گفت: قبل از هر واکنشی منتظر تاییدیه آژانس بین المللی انرژی اتمی هستیم. کوسیانچیک عنوان کرد که، ما خواستار عقب نشینی ایران از گام های بعدی بوده و از مسئولین ایرانی می خواهیم از زیر سوال رفتن توافق اتمی پرهیز کنند.

هایکو ماس "وزیر خارجه آلمان" نیز که به مجارستان سفر کرده گفت، عدم پایبندی ایران به تعهدات برجامی غیر قابل قبول است. وزیر خارجه آلمان در ادامه تایید کرد که استفاده ایران از سانتریفیوژهای پیشرفته، کل این توافق را از بین می برد.

رژیم ایران پیشتر در بیانیه ای اعلام کرده بود که، گام چهارم کاهش تعهدات هسته ای را از تاریخ چهاردهم آبان ماه امسال اجرایی خواهد کرد. ایران تا کنون طی سه مرحله اقدام به کاهش تعهدات خود در قبال برجام کرده است.422 بار دیده شده‌‌


PM:07:22:04/11/2019