واکنش مقامات اسرائیلی در مورد تهدیدات ایران و خروج از برجام

واکنش مقامات اسرائیلی در مورد تهدیدات ایران و خروج از برجام

تنظیم: آرام محمدی

آسونیوز- با توجه به تهدیدات مداوم و مکرر کشورهای منطقه از سوی ایران و عدم پایبندی این رژیم به تعهدات هسته ای خود و همچنین اجرایی کردن مرحله ی چهارم توافقات برجامی، طی روز های گذشته یک ژنرال نیروی دریایی اسراییل، ضمن هشدار از تهدیدات تازه ایران، خواستار افزایش بودجه برای مقابله با چنین تهدیداات و شرارت هایی از سوی رژیم ایران شد.

مقامات اسراییلی همچنین به حمله ی موشکی و پهبادی رژیم ایران و نیروهای نیابتی این کشور به تاسیسات هسته ای آرامکو در عربستان اشاره کردند. در حمله 14 سپتامبر به آرامکوی عربستان، ترکیبی از موشک های کروز و پهبادهای تهاجمی بکار گرفته شد که تولید نفت این کشور را به صفر رسانید و این امر موجب ب هم زدن ثبات در بازار نفتی جهان شد.

ژنرال اسراییلی، همچنین به عملیات های ایران بر علیه اسراییل اشاره کرد و عنوان داشت که ایران در حال ایجاد جبهه ای تازه در عراق، و تقویت نایب جنگی خود، حزب الله در لبنان است.

در همین راستا، بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل ضمن ابراز نگرانی، در مراسمی در هتل "والدورف آسستوریا" ی اورشلیم گفت: رژیم ایران تخاصمات خود را در همه جا می گستراند و به دنبال احاطه ی اسراییل است و به دنبال تهدید و نابودی اسراییل است.

نتانیاهو در پی اعلام رسمی رژیم ایران ازعدم پایبندی خود و کاهش تعهدات برجامی عنوان کرد که، هرگز اجازه نخواهد داد که ایران به سلاح هسته ای دست یابد. وی افزود ما مقابله می کنیم.

نخست وزیر اسراییل در ادامه ی سخنان خود ادامه داد: می خواهم بگویم با توجه به تلاش های ایران در گسترش برنامه ی تسلیحات هسته ای خود، گسترش غنی سازی اورانیوم برای ساخت بمب های اتمی، عنوان کرد که ما هرگز به ایران اجازه تولید تسلیحات اتمی را نخواهیم داد و این موضوع تنها به خاطر امنیت و آینده ی خودمان نیست، بلکه برای آینده خاورمیانه و جهان است.

اقدام تهران آخرین گامی است که در جهت خلاف قرارداد هسته ای با قدرت های جهان از هنگام خروج دونالد ترامپ از قرار داد در سال گشته محسوب می شود.

علیرغم انتقادها و نگرانی جامعه جهانی، رژیم ایران از پانزدهم آبان ماه سال جاری به طور رسمی گام چهارم کاهش تعهدات برجامی خود را برداشته و سانتریفیوژهای فردو گاز دهی شدند و غنی سازی خود را افزایش داد.281 بار دیده شده‌‌


AM:10:22:07/11/2019