ادامه واکنش ها به از سرگیری غنی سازی در تاسیسات فردو

ادامه واکنش ها به از سرگیری غنی سازی در تاسیسات فردو

آسونیوز- از سرگیری غنی سازی اورانیوم در تاسیسات فردو نگرانی شدید اتحادیه اروپا را برانگیخته است. فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در شامگاه دوشنبه برابر با 20 نوامبر سال جاری، ضمن ابراز نگرانی از عدم پایبدی رژیم ایران به تعهدات هسته ای، اعلام کرد که ادامه ی برجام همواره سخت تر می شود.

در همین راستا، وزرای خارجه سه کشور اروپایی آلمان، فرانسه و بریتانیا در بیانیه ای مشترک عدم کاهش تعهدات برجامی از سوی ایران را خدشه دار کردن تلاش ها برای تنش زدایی تلقی کرده اند.

در این بیانیه آمده است که سه کشور اروپایی از تمامی ظرفیت ها و مکانیزم های موجود در برجام، از جمله اعمال تحریم های بیشتر علیه رژیم ایران استفاده خواهد کرد.

همچنین طی روزهای اخیر سازمان بین المللی انرژی اتمی عنوان کرد که در یک سایت اعلام نشده و مخفی در ایران، ذرات اورانیوم پیدا شده است. گفتنی است که اورانیوم یاد شده از طریق عامل انسانی به مکان آورده شده و رژیم ایران این مورد را قبلا اعلام و اطلاع رسانی نکرده است.

خبرگزاری فرانسه اعلام می دارد، آژانس تایید می کند که ادعاهای آمریکا و اسراییل در باره فعالیت های مخفی اتمی ایران حقیقت دارد.

هرچند نامی از این سایت مخفی در ایران برده نشده است؛ احتمال می رود که سایت اعلام نشده همان تورقوزآباد باشد که بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسراییل آن را قبلا فاش کرده بود.363 بار دیده شده‌‌


AM:10:33:12/11/2019