تحریم 22 شرکت و فرد در ارتباط با ایران و سوریه توسط آمریکا

تحریم 22 شرکت و فرد در ارتباط با ایران و سوریه توسط آمریکا

آسونیوز- در تداوم اعمال تحریم های گسترده علیه ایران، وزارت بازرگانی ایالات متحده 22 شرکت و فرد را در رابطه با تامین مواد برای سلاح های کشتار جمعی در سوریه و همچنین ارسال بدون مجوز کالاهای آمریکایی به ایران را در فهرست تحریم های خود قرار داد.

به نوشته خبرگزاری رویترز، 22 شرکت و فردی که دفتر صنعت و امنیت وزارت بازرگانی آمریکا در فهرست سیاه قرار داده، در ایران، فرانسه، اردن، لبنان، عمان، پاکستان، سنگال، عربستان، سوریه، امارات متحده و ترکیه و بریتانیا قرار دارند.

وزارت خزانه داری و بازرگانی آمریکا در راستای فشار حداکثری به ایران، شمار زیادی از افراد حقیقی و حقوقی و همچنین شرکت های مختلفی را در رابطه با ایران مورد تحریم قرار داده اند.

پس از خروج آمریکا از توافق هسته ای با ایران، جامعه جهانی، اتحادیه اروپا، سازمان ملل، آمریکا و برخی دیگر از کشورهای منطقه و جهان تحریم های گسترده ای را در حوزه های مختلفی از جمله نفت، گاز، انرژی، بانکی، ،آهن آلات و فولاد، هواپیمایی، نظامی و غیره قرار داده اند.

رژیم ایران نیز در ادامه اقدامات بی ثبات کننده خود در منطقه و جهان، در چهار مرحله اقدام به کاهش تعهدات برجامی خود کرده است و گام چهارم این کاهش را از 15 آبان ماه سال جاری در سایت زیر زمینی فردو آغاز کرد.251 بار دیده شده‌‌


PM:08:31:14/11/2019