واکنش خامنه ای به اعتراضات سراسری اخیر

واکنش خامنه ای به اعتراضات سراسری اخیر

آسونیوز- علی خامنه ای در واکنش به اعتراضات همگانی و سراسری در ایران، شهروندان را اشرار خواند و معترضین را افرادی کینه ورز و وابسته به بیگانگان توصیف کرد.

خامنه ای پیش از اعلام افزایش نرخ بنزین از سوی دولت روحانی عنوان کرده بود که، مصرف روزانه 105 میلیون لیتر بنزین در ایران باید کنترل شود و به نوعی خامنه ای با افزایش نرخ بنزین و دیگر حامل های انرژی از پیش موافق بوده است.

خامنه ای در ادامه ی اظهارات خود امروز یکشنبه برابر با 26 آبان ماه 1398 خورشیدی، در واکنش به اعتراضات همگانی اخیر گفت: در این خصوص سررشته ندارد. اما از تصمیم سران سه قوه حمایت می کند و باید اجرایی شود. سخنان خامنه ای در واقع می تواند اعلام جنگ و سرکوب مردم تلقی شود.

در همین ارتباط، قرار بر این است که، هیئت رییسه مجلس رژیم ایران جلسه ای غیر علنی با حضور شمخانی دبیر کل شورای عالی امنیت ملی در خصوص اعتراضات همگانی برگزار کند. اما یکی از مراکزی که دستور مستقیم سرکوب و آتش به اختیار را صادر می کند، شورای عالی امنیت ملی است.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در خصوص قطع اینترنت در ایران عنوان کرد که، بگذارید مردم حرفشان را بزنند. سازمان "نت بلاکس" به عنوان یک سازمان نظارت بر اینترنت، ضمن محکوم کردن اقدام رژیم ایران مبنی بر قطع اینترنت در ایران، عنوان کردکه اخلال در قطع اینترنت در مشهد کلید خورد و به تدریج همگانی شد و تا کنون نیز ادامه دارد.215 بار دیده شده‌‌


AM:10:19:17/11/2019