آخرین اخبار از اعتراضات در سنندج و کرمانشاه

آخرین اخبار از اعتراضات در سنندج و کرمانشاه

آسونیوز- بر اساس اخبار و گزارشات رسیده به مرکز خبری آسونیوز، در جریان اعتراضات اخیر در ایران و شهرهای کوردستان، تا کنون ده ها نفر از شهروندان مدنی در سنندج مورد اصابت مستقیم نیروهای رژیم جمهوری اسلامی ایران قرار گرفته اند که از این تعداد، چهار تن جان خود را از دست داده که یکی از جانباختگان این حادثه، زن بوده است. بر پایه همین گزارش، تا کنون بالغ بر 100 نفر دیگر از شهروندان و فعالین مدنی از سوی عوامل حکومتی بازداشت، و به مکان نامعلومی منتقل شده اند.

در همین ارتباط، شهروندان کرمانشاهی نیز همچون دیگر نقاط کوردستان و ایران، به علت گرانی 300 درصدی بنزین و تاثیر مستقیم این امر بر زندگی و معیشت مردم، دست به تجمعات گسترده اعتراضی زدند. روز گذشته برابر با 26 آبان ماه سال جاری، یک شهروند کورد 22 ساله با هویت "نادر بیره وند" در جریان درگیری با کلانتری "جعفرآباد" از سوی نیروهای آتش به اختیار رژیم ایران مستقر در پاسگاه ذکر شده مورد هدف قرار گرفت و جان باخت.

گزارشات حاکی از آن است که، تا انتشار این گزارش، 16 نفر جان خود را از دست داده و ده ها تن دیگر به شدت مجروح شده اند.

گفتنی است که، ارتش و نیروهای امنیتی حفاظت از صداو سیمای حکومتی و دیگر نقاط دولتی را بر عهده گرفته اند.

هر چند آمار دقیقی از کشته و زخمی های چند روز اخیر در ایران و کوردستان در دست نیست، اما تحولات اخیر و برخورد خشن و غیر انسانی نیروهای حکومتی با شهروندان و همچنین تصاویر منتشر شده در سایت ها و شبکه های اجتماعی، نشانگر بازداشت های فله ای در ایران و کوردستان است.319 بار دیده شده‌‌


PM:04:31:18/11/2019