درخواست نماینده پارلمان اروپا برای احضار بعیدی نژاد به دلیل تهدید روزنامه نگاران

درخواست نماینده پارلمان اروپا برای احضار بعیدی نژاد به دلیل تهدید روزنامه نگاران

آسونیوز- نماینده پارلمان بریتانیا "تام تو گندان" ضمن انتقاد شدید از فشار، تهدید، ارعاب امنیتی رژیم جمهوری اسلامی ایران بر علیه خبرنگاران و روزنامه نگاران فارسی زبان خارج از ایران و همچنین اظهارات تند و تهدید آمیز حمید بعیدی نژاد "سفیر ایران در بریتانیا" خواستار احضار و بازجویی این مهرهی حکومتی رژیم ایران جهت پاسخگویی در این زمینه شد.

امروز دوشنبه برابر با 16ام دی ماه 1398 خورشیدی، "تو گندات" به نشریه اکسپرس گفت، سفیر ایران نه فقط مقام تحت یک حکومت دیکتاتوری است، بلکه به دنبال دخالت در آزادی مطبوعات در این جا، فراتر از اختیارات سفارتخانه است و خارج از قاعده عمل می کند.

تام تو گندات "نماینده محافظه کار پارلمان بریتانیا" در ادامه سخنان خود افزود، "بعیدی نژاد" باید در اسرع وقت و هر چه سریعتر از سوی وزارت خارجه احضار شود.

قابل یادآوری است که، طی ماه های اخیر، اعضای خانواده های روزنامه نگاران و خبرنگاران فارسی زبان خارج از ایران، از سوی نهادهای امنیتی بازداشت، و تحت فشار قرار گرفتند، تا جایی که گذرنامه ی بعضی از آنان نیز ضبط و تا کنون رفع توقیف نشده اند.

ماموران امنیتی رژیم ایران به خانواده های تحت فشار گفته اند که، فرزندان خود را از این مشاغل فرا خوانده، در غیر این صورت از لندن ربوده، و به ایران منتقل می شوند.145 بار دیده شده‌‌


PM:04:51:06/01/2020