سخنرانی دونالد ترامپ در واکنش به حمله موشکی ایران در عراق

سخنرانی دونالد ترامپ در واکنش به حمله موشکی ایران در عراق
متن بخشی از سخنرانی ترامپ پس از حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا در عراق
دونالد ترامپ
: تا وقتی من رییس جمهور آمریکا باشم ایران هرگز اجازه نخواهد داشت سلاح هسته‌ای داشته باشد.

ترامپ: هیچ آمریکایی در حمله دیشب جان خود را از دست نداد و تنها خسارات مختصری وارد شد. به نظر می‌رسد ایران دارد پای پس می‌کشد. هیچ آمریکایی و عراقی دیشب جانش را از دست نداد به خاطر اقدامات پیشگیرانه‌ای که انجام دادیم.

ترامپ: ایران یک حکومت حامی تروریسم در جهان بوده و ما هرگز اجازه این را نخواهیم داد. هفته گذشته به دستور من بزرگترین و بدترین تروریست جهان قاسم سلیمانی را از بین بردند.

ترامپ: سلیمانی نیروهای تروریستی از جمله حزب‌الله را آموزش می‌داد و اخیرا حملاتی به نیروهای آمریکایی انجام داده بود که چندین آمریکایی زخمی و یک نفر کشته شدند. دست سلیمانی به خون آمریکایی‌ها و ایرانی‌ها آغشته بود و او باید مدت‌‌‌ها پیش از بین می‌رفت.

ترامپ: بلافاصله تحریم‌‌‌‌های اقتصادی بیشتری برای ایران در نظر گرفته خواهد شد.
ترامپ: رژیم ایران ۱۵۰۰ نفر را در اعتراض‌های آبان کشت.

ترامپ: روزی که برجام امضا شد در ایران فریاد مرگ بر آمریکا سر می‌دانند و پول به دست آمده از این توافق را هزینه کارهای تروریستی در یمن،‌ عراق و لبنان کردند و هزینه این موشک‌ها که به ما پرتاب شد از سوی دولت قبلی آمریکا تامین شد.

ترامپ: ایران از جاه طلبی هسته‌ای دست بکشد. زمان آن رسیده که بریتانیا آلمان،‌ فرانسه و چین این واقعیت را درک کنند و از توافق برجام بیرون روند و کار کنیم تا به توافق تازه برسیم و به توافقی برسیم که ایران شکوفا بشود و پیشرفت کند. ایران می‌تواند کشور بزرگ‌تری شود.

ترامپ: کارزار وحشی‌گری ایران دیگر تحمل نمی‌شود از ناتو می‌خواهم بیش از پیش در روند خاورمیانه درگیر شود. اقتصاد آمریکا تحت رهبری من از هر زمان دیگری قوی تر است.

ترامپ: ارتش آمریکا تحت دولت من بازسازی کامل شده و نیروهای مسلح آمریکا از هر زمان دیگر قدرتمندتر است و موشک‌های ما قوی و سنگین هستند. ما نمی‌خواهیم از آنها استفاده کنیم.
ترامپ: آمریکا آماده است تا صلح را در آغوش بگیرد.111 بار دیده شده‌‌


PM:03:12:09/01/2020