زخمی شدن 3 کولبر در نوار مرزی چالدران، سردشت و پیرانشهر

زخمی شدن 3 کولبر در نوار مرزی چالدران، سردشت و پیرانشهر

آسونیوز- در استمرار کشتار کولبران و کاسبکاران در شهرهای مختلف کوردستان، روز پنجشنبه برابر با نوزدهم دی ماه امسال، دو کولبر با اسامی "شوان عبدالهی و محمد مراز" با شلیک نیروهای مسلح ایران به شدت زخمی شدند.

گفتنی است که، شوان عبدالهی در نوار مرزی سردشت در کمین نیروهای حکومتی افتاده و بر اثر شلیک مستقیم و از فاصله نزدیک زخمی شده است. محمد مراز نیز در مرز چالدران از ناحیه ران و پشت مورد هدف قرار گرفته و مجروح، و جهت مداوای پزشکی به مراکز درمانی منتقل شده است.

در همین زمینه، چهارشنبه مورخه هجدهم دی ماه سال جاری، نیروهای آتش به اختیار رژیم ایران در مرز پیرانشهر، یک کولبر جوان با هویت "امید حیدری" از اهالی نقده را با شلیک مستقیم و بدون اخطار، مورد هدف گلوله قرار داده اند.

یادآور می شود که، سیاست های تبعیض آمیز رژیم جمهوری اسلامی ایران و عدم تخصیص بودجه عادلانه و بی توجهی حکام ایرانی در قبال شهروندان کورد، موجبات عدم توسعه در کوردستان را فراهم کرده و کشتار بی شائبه کولبران و کاسبکاران که به علت وجود فقر مطلق در کوردستان بوده، نشان از ادامه سیاست کشتار کولبران توسط نیروهای نظامی ایران است.191 بار دیده شده‌‌


PM:12:36:10/01/2020