اخبار و گزارشات دیکته شده اطلاعات و سپاه از تریبون امامان جمعه حکومتی

اخبار و گزارشات دیکته شده اطلاعات و سپاه از تریبون امامان جمعه حکومتی

آسونیوز- در پی تحولات روزهای اخیر از جمله کشته شدن قاسم سلیمانی سرکرده نیروی برون مرزی سپاه و ابو مهدی مهندس از سرکرده های حشدالشعبی و تحت حمایت ایران، و همچنین موشک پرانی سپاه و هدف قرار دادن مواضع آمریکا و نیروهای ائتلاف در پایگاه عین السد، و به طبع نقض فاحش حاکمیت عراق از سوی ایران، برخی از امامان جمعه حکومتی در ایران و کوردستان همچون روال معمول و همیشگی، با رکلام و پروپاگاندای خود، و همچنین تبلیغات سیاسی و جوسازی های غیر معمول در جهت فریب افکار عمومی شهروندان در قالب اخبار و اطلاعات دیکته شده سپاه و عوامل اطلاعاتی و به طبع انتشار آن در تریبون های حکومتی نماز جمعه، در صدد بزرگ جلوه نشان دادن حمله موشکی ایران به مواضع آمریکا و ائتلاف در عراق و همچنین تبلیغ پروژه نمایشی شرکت اجباری مردم در مراسم دفن قاسم سلیمانی برآمدند.

عزیز امیری، خطیب جمعه حکومتی در دهگلان، ضمن تسلیت کشته شدن قاسم سلیمانی و جمعی دیگر از نیروها تحت حمایت ایران در نزدیکی فرودگاه بغداد، عنوان کرد که سلیمانی 40 سال برای حکومت خالصانه خدمت کرد. این مهره ی حکومت رژیم در دهگلان بدون توجه به دغدغه های معیشتی و اقتصادی اعمال شده بر شهروندان که در سایه بی کفایتی دولت و اختلاس های میلیاردی و دزدی های کلان سران حکومت از جمله سرکرده های سپاه و وابستگان به نظام صورت می گیرد، از نیروی های سپاهی در جهت به اصطلاح انتقام و خونخواهی قاسم سلیمانی تقدیر و تشکر کرد و خود این امر نشان از زوال افراد و مبلغین حکومتی دارد.

از زمان بر روی کار آمدن حکومت ایران و از بدو تاسیس سپاه، کوردستان همواره یکی از مناطقی بوده که مورد حمله سپاه، بسیج، نهادهای امنیتی و نیروهای مسلح رژیم ایران بوده و با گذشت 40 سال از عمر این رژیم جعلی، هزاران تن از شهروندان از جمله کولبران قربانی سیاست های ناکارآمد و مغرضانه سران حکومت قرار گرفته اند و این موضوع تا کنون نیز تداوم دارد.

فایق رستمی امام جمعه حکومتی سنندج نیز با تکرار ادعاهای پوشالی سپاه مبنی بر انتقام از نیروهای آمریکایی، اظهارات خامنه ای را که پس از حمله موشکی سپاه در جمع نیروهای وابسته مبنی بر اینکه این موشک پرانی ها، زدن سیلی کوچکی بر صورت آمریکا بود، را طوطی وار و دیکته شده بیان کرد. رستمی در ادامه به افراد کشته و زخمی در مراسم دفن سلیمانی اشاره کرد. سناریوسازی که در راستای بزرگ نمایی دفن قاسم سلیمانی صورت گرفت. جمعیتی نزدیک به 80 کشته و بیش از 200 تن زخمی.

مسئولین حکومتی و برگزار کنندگان ستاد دفن این سرکرده نزدیک به خامنه ای، با تهدید و ارعاب دانش آموزان، کارمندان، کارگران شرکت های دولتی و خصوصی، نیروهای نظامی و انتظامی، بازاریان، کسبه، دانشجویان، خانواده های آنان و انتقال شهروندانمدنی از دیگر نقاط ایران، و همه و همه را با هدف قدرت نمایی، بسیج کرده بودند تا به اصطلاح خودشان پیام این تجمع اجباری را هم در داخل و هم در خارج از ایران انعکاس دهند. هر چند تصاویر و انتشار ویدیو کلیپ هایی با همین موضوع و مضمون در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری، می تواند دلیلی قاطعی بر اجباری بودن در مراسم دفن قاسم سلیمانی باشد.

رستمی مهره حکومتی و امام جمعه قروه نیز، با اشاره به پاسخ سپاه در خصوص کشته شدن قاسم سلیمانی، یک بار دیگر از نیروهای تحت حمایت رژیم ایران که به ادعای او جبهه ی مقاومت است، تشکر کرد. اما و متاسفانه به هزینه های گزاف و سرسام آور میلیاردی این نیروها که در شرایط فعلی که فشار اقتصادی گریبانگیر شهروندان شده و نفس آنان را به شمارش انداخته، و در نهایت این هزینه ها از جیب مردم تامین می شود، را نادیده گرفت. اکنون این پرسش را باید مطرح کرد که، موشک پرانی سپاه که هیچ تلفات جانی نیز نداشته، و یا اینکه حمایت از نیروهای تندرو و افراطی منطقه و جهان که در راستای سیاست های جنگ افروزانه رژیم ایران گام بر می دارند، جوابگوی نیازهای معیشتی مردم خواهد بود؟

امام جمعه حکومتی قروه در بخش دیگری از نطق خود، به برداشتن گام نهایی ایران در خروج از برجام اشاره کرد و گفت، برجام از ابتدا نیز مرده به دنیا آمده که برخی از افراد هنوز هم از مذاکره برجام دم می زنند. منظور رستمی به سخنان تخت روانچی از مهره های حکومتی است که، عنوان کرده بود برجام هنوز نمرده است. در این مجال باید عنوان کرد که، تا کنون رژیم ایران 4 مرحله از توافق هسته ای را نقض کرده و گام 5ام عدم تعهدات ایران در قبال برجام نیز طی هفته گذشته به طور رسمی ابلاغ شد.

رستمی در ادامه اظهارات تحریک آمیز خود در نماز جمعه حکومتی این هفته قروه، همچون دیگر سرکرده های نظامی سپاه، اسراییل و آمریکا و برخی دیگر از کشورهای منطقه، بویژه کشورهای عربی را تهدید به حمله کرد. جنگ طلبی عوامل دست نشانده نظام به اصطلاح اسلامی رژیم ایران به پیروی از اظهارات علی خامنه ای، سران حکومت و سرکرده های تندرو سپاه صورت می گیرد و تریبون های نماز جمعه به یکی از مراکز تبلیغی رژیم ایران مبدل شده است.

در نطق این هفته امامان جماعت در کوردستان، به برداشت 200 میلیون یورویی اخیر که غیر معمول و غیر برنامه ریزی شده دولت و مجلس از صندوق ذخیره ارزی بوده و با چراغ سبز علی خامنه ای این برداشت تصویب شده، که به طبع به بودجه نظامی و جنگ افروزی و جنگ طلبی های سپاه قدس افزوده می شود، هیچ اشاره ای نکردند. هزینه هنگفتی که به نیروی قدس سپاه تعلق می گیرد و در واقع جبران آن و دیگر مصارف پولی سپاه و نهادهای مذهبی و غیر مذهبی وابسته به نظام و حکومت و عوامل تحت حمایتش را بر دوش نحیف شهروندان می گذارد.181 بار دیده شده‌‌


AM:09:23:11/01/2020