ترامپ: ایران داشت بر کل خاورمیانه مسلط می شد، اکنون برای بقا تلاش می کنند

ترامپ: ایران داشت بر کل خاورمیانه مسلط می شد، اکنون برای بقا تلاش می کنند

آسونیوز- "دونالد ترامپ" روز شنبه 30 فروردین ماه جاری برابر با 18 آوریل 2020 میلادی در کنفرانس خبری در کاخ سفید حاضر شد.

ترامپ در دو مورد درباره ی ایران در این کنفرانس ابراز داشت که ایران بعد از ریاست جمهوری من، کشور متفاوتی شده است.

وی ضمن اشاره به غیر واقعی بودن آمارهای رژیم جمهوری اسلامی درباره ی کرونا گفت: با سیاست های فعلی دولت آمریکا، رژیم ایران به شدت در منطقه ضعیف شده است.

ترامپ در جمع خبرنگاران حاضر در کاخ سفید با نمایش نموداری از آمار جهانی مرگ و میر ناشی از کرونا، از آنها پرسید: آیا واقعن کسی آمار اعلام شده از سوی ایران و چین را باور می کند؟

رییس جمهوری آمریکا در بخش دیگری از سخنان خود عنوان کرد: در ابتدای ریاست جمهوریم کشور ایران با بهره مند شدن از مزایای برجام به شدت قدرت گرفته و در 18 مورد با کشور ما وارد مناقشه شده بود. وی تاکید کرد ایران در حال حاضر کشور متفاوتی شده و تنها برای بقا و سرکار ماندن تلاش می کند در حالی که در هر هفته با موجی از اعتراضات مردمی روبه رو است.

رییس جمهور آمریکا در حالی که پیشتر از این هم گفته بود که در صورت تماس مستقیم مقامات ایران حاضر به کمک به این کشور برای مقابله با کرونا است. وی همچینین بار دیگر در این نشست، پیشنهاد خود را مجددن مطرح کرد.

وی در ادامه ی سخنان خود باردیگر با متهم کردن "جان کری" وزیر خارجه ی سابق آمریکا گفت: "جان کری" با نقض قانون "لوگن" به رژیم جمهوری اسلامی کمک می کند.

"قانون لوگن" یک قانون فدرال در آمریکا است که در سال 1799 میلادی تصویب نهایی شد. طبق این قانون، کسانی که مجوز ندارند، مجاز نیستند که در مناقشه‌ ها و اختلاف‌ها با ایالات متحده، با سایر کشورهای خارجی مذاکره کنند.

ترامپ خاطر نشان کرد که ایران منتظر است تا وی در انتخابات ریاست جمهوری شکست خورده و ایران بتواند از ایالات متحده امتیاز بگیرد.


459 بار دیده شده‌‌


PM:03:26:19/04/2020