کرونا در شهرهای مختلف کوردستان همچنان قربانی می گیرد

کرونا در شهرهای مختلف کوردستان همچنان قربانی می گیرد

آسونیوز- علیرغم تلاش های مستمر و پی در پی فعالین مدنی و شهروندان کورد در مقابله با ویروس کرونا در کوردستان، از طرفی سهل انگاری، ناکارآمدی و بی توجهی حاکمیت در مقابله با این ویروس، موجب سیر صعودی آن در شهرهای مختلف کوردستان شده است.

آمارهای اعلام شده حکومتی در ایران و کوردستان دور از واقعیت بوده، و وزارت بهداشت تنها یک پنجم آمارهای واقعی را در ایران اعلام می کند. رژیم ایران با عادی جلوه دادن وضعیت، در تلاش است که همه چیز را عادی نشان دهد.

نهادهای امنیتی با بازداشت فعالین مدنی و رسانه ای و همچنین ایجاد رعب و وحشت و با استفاده از قوه قهریه و سرکوب، همواره آمارهای واقعی را از چشم مردم و جامعه جهانی پنهان می کنند.

در همین ارتباط، در شهرهای مختلف کوردستان از جمله در ایلام (شمار مبتلایان از مرز 790 نفر گذشته و تعداد قربانیان نیز بیش از 60 نفر است)، در کرمانشاه (تعداد مبتلایان دستکم به 3 هزار نفر رسیده و افراد فوتی نیز حدود 100 نفر اعلام شده است)، در ارومیه (بیش از سه هزار و 900 نفر مبتلا شده و دستکم 195 تن دیگر جان باخته اند)، در سنندج نیز از ابتدای شروع کرونا تا کنون (بیش از 2 هزار نفر مبتلا و و دستکم 140 تن دیگر بر اثر ابتلای به این ویروس قربانی شده اند).

لازم به ذکر است که، این آمار شامل شهرهای تابعه نیزبوده است و با این وجود به سبب فیلتر شدن آمارها و اعمال نفوذ نهادهای امنیتی در وزارت بهداشت، این پایگاه خبری سعی دارد که آمارهای واقعی و مستند را اعلام نماید.


514 بار دیده شده‌‌


AM:09:10:19/05/2020