درخواست عفوبین الملل از سازمان ملل جهت تحقیق در مورد کشتار بی رحمانه ی معترضان در ایران

درخواست عفوبین الملل از سازمان ملل جهت تحقیق در مورد کشتار بی رحمانه ی معترضان در ایران

آسونیوز- سازمان عفو بین اللمل از سازمان ملل متحد خواست، در مورد کشتارهای بی رحمانه ی مردم ایران در آبان ماه سال گذشته تحقیقاتی را انجام دهد.

روز چهارشنبه 31 اردیبهشت ماه سال 1399 خورشیدی، خبرگزاری فرانسه در گزارشی با اشاره به حوادث آبان ماه سال گذشته در ایران، به بیانیه ی سازمان عفو بین‌الملل در رابطه با سرکوب بی ‌رحمانه معترضان در ایران پرداخته است.

بنا بر این گزارش، در پی اعلام ناگهانی افزایش قیمت بنزین، اعتراض‌هایی در شهرهای مختلف ایران برگزار شده و این اعتراض ها با سرکوب و کشتار مردم از سوی نیروهای امنیتی روبرو شد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، سازمان عفو بین‌الملل در بیانیه‌ ای با اشاره به این که در جریان سرکوب معترضان آمار منتشر شده از سوی ایران 304 تن، شامل 10 زن و 12 کودک بوده، افزوده است که رقم قربانیان بیش از این رقم بوده است.

این بیانیه می‌افزاید، این سرکوب خشونت‌ بار غیرقانونی بوده، چرا که هیچ سند و مدرکی دال بر این که معترضان مسلح بوده و یا هر‌گونه خطر جانی برای کسی داشته‌اند، وجود ندارد.

لازم به ذکر است که آمار اعلام شده از سوی رژیم جمهوری اسلامی بسیار کمتر از آمار واقعی است؛ خبرگزاری رویترز به نقل از مسئولین ایرانی تعداد جان باختگان آبان ماه سال 1398 خورشیدی را 1500 نفر، و تعداد بازداشتی ها رابالغ بر 9000 نفر اعلام کرده است.

علاوه بر این ها، تعداد زیادی از جوانان به صورت قهری و بدون هیچ اتهامی کشته شده و بعدها جسدهایشان در رودخانه ها و اطرافسدهای ایران کشف شده است.


46 بار دیده شده‌‌


AM:10:57:21/05/2020