واکنش وزارت خارجه ی آلمان در خصوص اظهارات تنش زای مسئولین حکومتی ایران

واکنش وزارت خارجه ی آلمان در خصوص اظهارات تنش زای مسئولین حکومتی ایران

آسونیوز- وزارت خارجه ی آلمان در واکنش به  اظهارات مسئولین ایران علیه ایران عنوان کرد: دولت فدرال، ترور را به شدت محکوم می کند‌، آرزوی نابودی اسراییل را داشتن، تحریک اقدامات تروریستی و بیان اظهارات خصمانه علیه اسراییل به هیچ وجه قابل قبول نیست. حق وجود اسراییل قابل مذاکره نیست. جمهوری فدرال آلمان به طور مرتب در مورد موضوعات بحرانی با ایران برخورد می‌ کند.

روز گذشته نیز وزیر امور خارجه ی آمریکا به توییت ظریف درخصوص "راه حل نهایی" واکنش نشان داد. وی در ادامه ی توییت خود نوشت: ما در کنار آلمان و اسراییل در مقابل قدیمی ‌ترین و فرومایه ‌ترین نوع تنفر می‌ ایستیم و می ‌گوییم دیگر هرگز.

"محمد جواد ظریف" وزیر امور خارجه ی ایران به تبعیت از علی خامنه ای به مناسبت روز جهانی قدس، رژیم صهیونیستی را بزرگترین ناقض حقوق بشر خواند.

ظریف در حالی این سخنان را به زبان می آورد که حاکمان ایران به عنوان ناقض ترین ناقضان حقوق بشر در جهان شناخته می شوند. زندان ها و سیاه چاله های رژیم جمهوری اسلامی ایران که مملو از فعالان اجتماعی، فعالان سیاسی، فعالان رسانه ای، معلمین، زنان و... است. علاوه بر این ها اعدام هایی که در ایران اتفاق می افتد و هر روزه با احکام ناعادلانه زندگی شهروندان ایرانی را به تباهی و نابودی می کشانند، ایران را به رتبه ی دومین کشور در دنیا در زمینه ی اعدام رسانده است.

تامین مالی و نظامی گروهک های تروریستی در منطقه، و به راه انداختن جنگ های متعدد در خاورمیانه و کشتن هزاران زن و کودک بی گناه از سوی ایران، نمونه ی بارز و آشکار نقض حقوق بشر است.

ایران در شرایطی می تواند دم از نقض حقوق بشر کشورهای دیگر بزند که زندان هایش خالی از هرگونه زندانی سیاسی و فعالان رسانه ای و غیره باشد.

غنی سازی اورانیوم در ایران به منظور تولید بمب اتمی در ایران از دیگر نقض قوانین حقوق بشری در ایران است.

فعالیت ضد بشری و تروریستی حاکمان ایران بر هیچ کسی پوشیده نسیت. همچنین حاکمیت ایران به عنوان اصلی ترین حامی تروریست در جهان ید طولانی در نقض حقوق بشر دارد.


38 بار دیده شده‌‌


PM:04:05:23/05/2020