تداوم تخریب منازل مسکونی شهروندان در فدک کرمانشاه

تداوم تخریب منازل مسکونی شهروندان در فدک کرمانشاه

آسونیوز- در جریان تخریب منزل مسکونی "آسیه پناهی" در فدک کرمانشاه که منجر به مرگز وی شد، تخریب منازل عده ای دیگر از ساکنان این منطقه نیز صورت گرفته است.

انتشار یک ویدیو کلیپ در فضای مجازی، نشان می دهد علاوه بر تخریب خانه ی "آسیه پناهی"، تعدادی از منازل دیگر نیز توسط شهرداری کرمانشاه تخریب شده است.

تصاویری که توسط فعالان دانشجویی و اجتماعی منتشر شده مشخص می کند که در پی تخریب منازل این اهالی، وسایل زندگی ساکنین آن ها توسط ماشین آلات مکانیکی شهرداری، تخریب و از بین رفته است.

در یکی از این ویدیوها، یک زن جوان می گوید که بدون روسری و در خواب بوده که اسپری فلفل به داخل پرتاب شده و لودر خانه را تخریب می کند.

"آسیه پناهی" زنی بود که چند روز اخیر در جریانی مشابه، توسط ماموران شهرداری در اعتراض به تخریب خانه اش، با وجود اینکه گفته بود از بیماری قلبی رنج می برد با اسپری فلفل و ضرب و شتم مورد اذیت و آزار عوامل شهرداری و نیروی انتظامی قرار گرفت و در نهایت جان خود را ازدست داد.

این اقدام می تواند نقض فاحش حقوق بشر باشد و در مورد آسیه پناهی مصداق قتل عمد است. در همین خصوص، مسئولین حکومتی رژیم ایران در کرمانشاه، جهت خاموش کردن شعله ی خشم و آتش شهروندان، در اقدامی نمادین و در راستای فریب افکار عمومی، یک مدیر شهرداری را تعلیق، و سه مدیر دیگر را برکنار کرده اند.

مردم بی دفاعی که تنها دارایی آن ها سرپناهی ناچیز است، مورد حمله و خشونت ماموران اجرایی شهرداری و نیروی انظتامی قرار می گیرند. در این شرایط که تخریب منازل اهالی فدک در کرمانشاه با عنوان "زمین خواری" به دغدغه ای مهم برای عوامل حکومتی تبدیل شده است، چرا کسی مانع دزدی ها و اختلاس های نجومی در ایران نمی شود؟

تنش و درگیری شهرداری با زمین خواران وابسته به حکومت و اداره ی اوقاف، که خود شهرداری همواره شریک آنان بود، مشکلات عدیده ای را برای شهروندان و بویژه قشر ضعیف و کم درآمد ایجاد کرده است.


543 بار دیده شده‌‌


PM:02:24:31/05/2020