حکومت بی تدبیر، عامل درگیری میان اهالی دو روستا در شهرستان بانه

حکومت بی تدبیر، عامل درگیری میان اهالی دو روستا در شهرستان بانه

آسونیوز- اخیرن بین اهالی دو روستا در بانه، اختلاف بر سر بهره برداری از منابع طبیعی، موجب نزاع و درگیری و زخمی شدن دستمکم 20 نفر از اهالی هر دو روستا شد.

طی روزهای گذشته اختلاف شهروندان ساکن دو روستای "سیوج" و "صد بار" از توابع شهرستان بانه در خصوص بهره برداری از منابع طبیعی باعث بروز نزاع و درگیری بین آنها شد.

در جریان این درگیری 20 نفر از اهالی این دو روستا زخمی، و جهت مداوا و درمان به مراکز درمانی منتقل شدند.

لازم به ذکر است که غارت منابع طبیعی در کوردستان از سوی دولت بی تدبیر و بی کفایت رژیم جمهوری اسلامی ایران، موجب ایجاد اختلاف بین مردم این دو روستا بوده است.

طی هفته های گذشته نیز در یک مورد مشابه، در دو روستا از توابع شهرستان های کامیاران و روانسر، به زخمی شدن 10 شهروند کورد منجر شد.

منابع طبیعی کوردستان یکی از غنی ترین منابع طبیعی در ایران و منطقه است که از ابتدای انقلاب مردم ایران تاکنون به بهانه های مختلف از جمله راه سازی، سد سازی، ایجاد پایگاه های نظامی و غیره، تخریب شده است، این اقدامات در راستای سرکوب و میلیتاریزه کردن و با نگاه امنیتی به کوردستان صورت می گیرد.

طبیعت و اکوسیستم کوردستان همواره مورد دست درازی و نابودی از سوی حکومت توتالیتر رژیم ایران قرار گرفته، و در این راه از هیچ تلاشی فروگذاری نکرده است.


131 بار دیده شده‌‌


PM:02:31:02/06/2020