"قتل ناموسی"، صیغە قانونی کردن کشتن زنان

غزال گل محمدی
و باز هم سربریدن زن بی گناه دیگری تحت لوای ناموس و غیرت در آبادان توسط شوهر ۲۳ ساله اش.
چرخه ی ناموس و ناموس پرستی و حفظ شرف مردانگی تا به کی قرار است بچرخد و خون بریزد؟

در حکومت جمهوری اسلامی ایران خشونت علیه زنان قانونی و قضایی تعریف شده و نام قتل ناموسی بر آن گذاشته شده است تا موجه به نظر برسد و اذهان عمومی و بخصوص (مردان) را آماده این امر سازد که اگر قتل و جنایتی در این موضوع اتفاق افتاد موجه بنظر بیاید و این امر در جامعه جا بیفتد که شما اجازه بریدن سر دخترکان و زنان خود را دارید.

چون آنها لایملک شما هستند و شما مردان مالک ایشان!!!
به فاصله کوتاهی از قتل رومینا اشرفی بدست پدرش، یک مرد ۲۳ ساله در آبادان پس از حضور در کلانتری اعلام کرد همسرش را در پی «فرار از خانه» به قتل رسانده است.

 یکشنبه ۲۵ خردادماه یک مرد جوان با در دست داشتن چاقوی آغشته به خون به کلانتری ۱۱ ولیعصر  مراجعه کرده و گفته شده همسرش را به دلیل آنچه که «خیانت» خوانده، کشته است. این فرد به ماموران کلانتری گفته که سر همسر ۱۹ ساله‌اش را از تنش جدا کرده و در کنار رودخانه "بهمنشیر" رها کرده است.

این فرد در بازجویی‌‌های ابتدایی گفته که همسرش متولد سال ۱۳۸۰ و دخترعمویش بوده است. او "قاتل" به ماموران کلانتری گفت همسرش یک سال قبل و دو روز پس از مراسم عقد، با یک مرد دیگر از خانه فرار کرده بود و او توانست پس از یک سال جست‌ و جو او را پیدا کرده و با بهانه بخشیدن، او را به منزلش در آبادان باز گرداند. این جوان ۲۳ ساله اعلام کرده که پس از این موضوع، در «فرصت مناسب» سر همسرش را از بدنش جدا کرده است.

وقتی سر رومینا اشرفی از بدنش جدا شد، آخوندی بنام علی سرلک گفت" "دین اسلام به افراد توصیه کرده نباید مانند خوک باشند. اگر غیرت نداشته باشیم با خوک چه فرقی داریم؟ رومینا مرتکب گناه کبیره شده و حتما باید مجازات می‌شد." زنان را بکشید تا غیرت شما حفظ شود.

راه رهایی از این ترژادی هولناک اجتماعی که تعریف از زندگی برای نیمی از جامعه را مرگ می داند و دست هرگونه جنایت و خشونتی را علیه زنان باز می کند، مبارزه جمعی علیه تک تک قوانین اسلامی و زن ستیز، علیه تک تک ارزشهای نرینه سالار و سنتی، و علیه کلیت این حکومت است که در آن زن ستیزی و زن کُشی مکانیزمی است برای حفظ ناموس و غیرت و شرف مردانگی.274 بار دیده شده‌‌


PM:02:22:16/06/2020