افکار زن ستیزی در رژیم جمهوری اسلامی ایران

افکار زن ستیزی در رژیم جمهوری اسلامی ایران
ندا آتشباز
زنان به شیوه های مختلف مورد خشونت و سواستفاده قرار می‌گیرند. این خشونت و سؤ استفاده می‌تواند کلامی، فیزیکی، جنسی، مالی و به صورت قاچاق زنان، آن‌ها را در بگیرد. در هفته‌های اخیر شاهد نه یکی، نه دو تا، بلکه چندین مورد قتل و عام زنان و دختران در نقاط مختلف ایران به بهانه‌های غیرت دینی و غیرت ناموسی بوده‌ایم. 

این یک فاجعه انسانی می‌باشد که مربوط به امروز و دیروز نیست، بلکه پایه ریزی این جنایات از چهل سال پیش توسط دیکتاتور بزرگ یعنی خمینی انجام شده. از روزی که حجاب اجباری بر زنان ایرانی تحمیل شد، از روزی که مدارس دخترانه و پسرانه تفکیک شد، از روزی که گشت های ثارالله در کوچه پس کوچه‌ها برای دستگیری زنان و دختران به بهانه های رژ لب داشتن، به بهانه واژه های پوشالی و احمقانه مختلط بودن محافل زن و مرد نامحرم کمین می‌کردند؛ این فجایع انسانی در همان جلسات قرآنی زنان برای قبولاندن و تزریق افکار مسموم شهروند درجه دو بودن صورت می گرفت و تا کنون نیز ادامه دارد.

 با شست و شوی ذهنی‌ و با هدف تحقیر کردن، "که تو یک زنی"، مسئولیت تو فقط عرضه تنت به مردان  با سرپوش صیغه و... می‌باشد شروع شد. باید به نحوی قوانین تحمیلی حاکمیت نظام آخوندی در تار و پود ذهن ملت ایران تزریق می‌شد و چه راهی بهتر از  جلسات قرآنی و مساجدی که پر از حیله و دروغ است، که از زنان یک موجود بی اراده وابسته و یک برده جنسی بسازند.

و به مردان تفکر احمقانه غیرت و ناموس پرستی را القا کنند که هر زمان زن، دختر، خواهر و یا هر کدام از اعضای زن طایفه و یا عشیره شما از این مسیری که از نظر ما خلاف شرع است و در واقعیت حق مسلم و آزادی یک انسان است خارج شد، شما به فتوای دین و شریعت به اصطلاح اسلامی این اجازه را دارید که به عنوان پدر، برادر، جد پدری، زن و دختر خود را قتل و عام کرده و اینگونه مدال شجاعت و غیرت بر گردن بیآندازید و هیچ قانونی هم به مجازات شما بر نمی‌خیزد، چون شما آمران امر به معروف و نهی از منکر هستید.

 مسئولان نظام جمهوری اسلامی در عوض تلاش برای پیشتازی در علم و به جای رتبه گیری در رفاه شهروندان، رتبه دار افسرده‌ ترین مردم جهان و رتبه دار  بالاترین خشونت‌ها علیه زنان و کودکان و... هستند.

در این برهه زمانی، دختران و پسران، زنان و مردان باید دست در دست هم داده و از کوچکترین اجتماع که خانواده می‌باشد مبارزه بر علیه اترجاع را شروع کرده و با تغییر نگرش و علم به اینکه زن و مرد به توان شخصیت حقیقی و حقوقی و بر خورداری از تمام حقوق بنیادین برای هردو جنس و به دور انداختن افکار متحجرانه و زن ستیز که تا به امروز حاکمیت ایران بر ذهن و روان ایرانیان تزریق کرده است، بپردازند.

امروز افتخار ایران، زنانی هستند که به حجاب اجباری نه می گویند و این تابو را می شکنند و همچنین مردانی که در هنگام رسیدن گشت های ارشاد به کمک بانوان جامعه می‌شتابند. امروز افتخار جامعه، زنانی اند که در شرایط فشار و تاریکی حاکم بر ایران، قاطعانه به دنبال حقوق بنیادین و آزادی های مدنی می‌باشند. امروز افتخار ایران فعالین مدنی، فعالین سیاسی، فعالین عرصه زنان و دیگر کنشگران اجتماعی هستند که بدنبال احیای حقوق اولیه و برابری زنان مردان و ایجاد عدالت اجتماعی در ایران هستند. 

حزب کومه له کوردستان ایران نیز به نوبه ی خود، از همان بدو شکل گیری حکومت مرتجع دینی و حاکمیت اسلامی، علنن به مبارزه در راستای حراست و صیانت از کرامت زنان را آغاز کرد و چهل سال تلاش مستمر را برای مقابله و مبارزه با مرتجع ترین نظام تاریخ را در سر لوحه اهداف خود قرار داده و در این مدت به کمک فعالین مدنی به میدان رزم آمده و به روشنگری افکار عمومی پرداخته و همیشه برای احیای حقوق شهروندان و طبقه ضعیف و کارگر، بخصوص کودکان و زنان تلاش کرده و کماکان با افتخار به هدف والای خود ادامه می‌دهد و کنار زنان و دختران کردستان و ایران  ایستاده است. 

برای گذار از رژیم جمهوری اسلامی ایران تلاش خواهیم کرد.

271 بار دیده شده‌‌


AM:09:26:23/06/2020