محکومیت ایران به پرداخت غرامت به بازماندگان بمب گذاری "الخبرعربستان"

محکومیت ایران به پرداخت غرامت به بازماندگان بمب گذاری

آسونیوز- یک دادگاه فدرال در آمریکا با صدور رای قاضی "برلی هاول"، ایران را به پرداخت ٨٧٩ میلیون دلار غرامت به نظامیان آمریکایی و خانواده هایشان که در جریان بمب گذاری "الخبرعربستان" زخمی شدند، محکوم کرد.

این بمب گذاری که در تاریخ ٤تیر سال ١٣٧٥خورشیدی در یک کامیون جاسازی شده بود، با انفجار این کامیون در پایگاه نیروهای آمریکایی در شهر "الخبر عربستان" 19 سرباز آمریکایی کشته و دست کم 400 نفر زخمی شدند.

این غرامت بر اساس شکایت ۱۴ عضو نیروی هوایی آمریکا که در حادثه زخمی شدند و ۲۱ نفر از اعضای خانواده های آنان از رژیم جمهوری اسلامی و نهادهای تحت حاکمیتش از جمله "سپاه پاسداران، وزارت اطلاعات و وزیر اطلاعات" تعیین شد.

دادگاه فدرال آمریکا،جمهوری اسلامی ایران را محکوم کرد که کامیون و چند تن مواد منفجره را برای نیروهای "حزب الله" فراهم کرده تا ساختمان محل اقامت نیروهای نظامی آمریکا و خانواده هایشان در "ظهران عربستان" را منفجر کنند.

لازم به ذکر است که این قاضی دو سال پیش نیز ایران را به پرداخت ١٠٤میلیون دلار غرامت به خانواده ی قربانیان حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در "ظهران عربستان" محکوم کرده بود.

رژیم توتالیتر ایران ، با هدف زیر سلطه بردن کشورهای خاورمیانه،به عنوان بزرگترین حامی و تامین کننده ی مالی تروریسم در خاورمیانه شناخته می شود که جنایت هایی وحشتناک تر از این را نیز مرتکب شده و میلیون ها زن و کودک و غیر نظامی را به قتل رسانده یا آواره کرده است.


122 بار دیده شده‌‌


PM:03:37:08/07/2020