کمبود داروی انسولین در کوردستان و معضلات پیش روی بیماران

کمبود داروی انسولین در کوردستان و معضلات پیش روی بیماران

آسونیوزــ تشکیل صف های طولانی در مقابل داروخانه ها برای دارو و بویژه کمبود شدید داروی انسولین در شهرهای مختلف کوردستان به یکی دیگر از مشکلات جدی و دغدغه ها ی بیماران مبدیل شده است.

کمبود بعضی از داروهای بیماران خاص، علاوه بر خود بیماران، خانواده‌های آنها را نیز با مشکلات بیشماری مواجه کرده. اما هر بار مسئولین و ارگان های مرتبط، وعده ی رفع این مشکل را می دهند، ولی انگار که این تراژدی پایانی ندارد.

در روزهایی که کرونا در کوردستان به اوج خود رسیده و هر روز بر شمار مبتلایان و مرگ و میرهای ناشی از کرونا افزوده می‌شود، وضعیت تأمین داروی بیماری خاص در کوردستان شهروندان را با چالش‌های جدی مواجه و مشکلات متعددی مواجه کرده است.

در دو سه روز اخیر تشکیل صف‌های طولانی و گاهی چند ده ‌نفره در مقابل داروخانه های شهر سنندج به یک امر تکراری تبدیل شده و متأسفانه دیدن چهره بیماران مضطرب، موجی از نگرانی را در این شهر و البته در سایر شهرهای  کوردستان ایجاد کرده است.

لازم به ذکر است که، علیرغم کمبود دارو و تجهیزات پزشکی در ایران و کوردستان، حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی با احتکار و بعضن ارسال هزاران تن دارو و و سایل پزشکی به نیروهای نیابتی خود در منطقه، عملن نفس شهروندان و بویژه بیماران را به شمارش انداخته است.165 بار دیده شده‌‌


AM:11:06:09/07/2020