درگذشت پدر چهار رفیق جانباخته ی راه رهایی ملت کورد در شهرستان سقز

درگذشت  پدر چهار رفیق جانباخته ی راه رهایی ملت کورد در شهرستان سقز
آسونیوز- بر پایه ی گزارش رسیده به این پایگاه خبری، "کاک محمد غریب شیخی" پدر چهار رفیق جانباخته ی راه رهایی ملت کورد به دلیل بیماری و کهولت سن  در شهرستان سقز درگذشت.

"کاک محمد غریب" از چهره های خوشنام و شناخته شده در منطقه ی سقز و دیواندره و پدر چهار رفیق جانباخته " محمد و محمد امین شیخی" از جانباختگان کومه له و رفیق "انور شیخی" که در یک سانحه ی مشکوک رانندگی در تهران جان باخت و رفیق "مینا شیخی" که در جریان تظاهرات سراسری سال گذشته با شلیک مستقیم نیروهای امنیتی رژیم جمهوری اسلامی جان خود را از دست داد.

"کاک محمد غریب" از فعالین مبارز و انقلابی بود که در طول سال های متمادی زیر فشار نیروهای امنیتی و اطلاعاتی رژیم ایران سرخم نکرد و برای لحظه ای نیز از تلاش در جهت آرمان های ملت کورد و کومه له دست برنداشت.

ایشان مبارزه بر علیه ظلم، زور، استبداد و ناعدالتی را از وظایف اصلی خود می دانست و در انقلاب مردم ایران بر علیه شاه قبلی ایران مشارکت کرده و نقش به سزایی ایفا کرده بود.

مرکز اطلاع رسانی کومه له نیز ضمن ابراز همدردی، پیام تسلیت خود را به اقوام و دوستان این خانواده ی مبارز و انقلابی ابراز داشته و خود را در غم آنان شریک می داند.

145 بار دیده شده‌‌


PM:02:33:09/07/2020