سخنان ملک سلمان در خصوص افزایش فعالیت های توسعه طلبانه و تروریستی ایران

سخنان ملک سلمان در خصوص افزایش فعالیت های توسعه طلبانه و تروریستی ایران

آسونیوز- پادشاه سعودی در سخنان خود در ٧٥مین دوره ی مجمع عمومی سازمان ملل، به افزایش فعالیت های توسعه طلبانه و تروریستی ایران و همچنین سازمان های تروریستی و حامیان آنان در منطقه و خاورمیانه اشاره کرد.

"ملک سلمان بن عبدالعزیز" پادشاه عربستان روز چهارشنبه ٢ مهرماه سال ١٣٩٩ خورشیدی( ٢٣ سپتامبر سال ٢٠٢٠ میلادی) در سخنان ویدیویی خود در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: اگر ما خواهان پیروزی در نبرد علیه تروریسم هستیم، باید در رویارویی با کشورهای حامی تروریسم و فرقه ‌گرایی، دچار سستی نشویم.

وی در خصوص پرونده ی هسته ای ایران تاکید کرد که راهی جز موضع قاطعانه ی بین المللی برای بازداشتن ایران از دستیابی به سلاح هسته ای نیست.

پادشاه عربستان در ادامه ی سخنانش گفت: رژیم ایران توجهی به ثبات اقتصاد جهانی ندارد. وی با اشاره به این واقعیت که سعودی در طول ده‌ها سال، تعاملی مثبت با نظام ایران داشته و دست صلح را به سوی ایران دراز کرده بود، عنوان کرد: تجارب با رژیم ایران به ما آموخت که راه حل‌های جزیی نمی‌توانند تهدید گری‌های این نظام را متوقف سازند.

به گفته ی ملک سلمان، جهان بار دیگر شاهد افزایش فعالیت‌های توسعه ‌طلبانه و تروریستی نظام ایران است

وی همچنین با اشاره به اینکه سعودی در دفاع از امنیت ملی خود کاهلی و کم کاری نخواهد کرد و از حمایت مردم یمن تا بازیابی کامل حاکمیت و استقلال از سلطه جویی ایران دست برنخواهد داشت، گفت: شبه‌نظامیان حوثی تحت‌الحمایه ایران، عاملی تهدیدکننده برای ناوبری بین‌المللی هستند و به هدف قرار دادن غیرنظامیان در یمن و سعودی ادامه می‌دهند.


93 بار دیده شده‌‌


PM:02:37:24/09/2020