عدم پرداخت بودجه ی یک میلیارد یورویی اختصاص یافته برای مقابله با کرونا

عدم پرداخت بودجه ی یک میلیارد یورویی اختصاص یافته برای مقابله با کرونا

آسونیوز- وزیر بهداشت ایران گفت: یک میلیارد یوری مبارزه با کرونا بعد از ٦ ماه کماکان نرسید و صبر پزشکان و پرستاران هم حدی دارد.

"سعید نمکی" وزیر بهداشت رژیم جمهوری اسلامی پیشتر از دریافت سهم کوچکی از بودجه ی یک میلیارد یورویی اختصاص یافته برای مقابله با کرونا و عدم دریافت سهم کامل خبر داده بود.

شب چهارشنبه ٢ مهرماه جاری، "احمد امیر آبادی" عضو هیات رییسه ی مجلس شورای اسلامی در توییتر خود نوشت: مجلس از چگونگی واگذاری و هزینه کرد یک میلیارد یورویی خط اعتباری مربوط به مبارزه با بیماری کرونا تحقیق و تفحص می کند.

تحقیق و تفحص در مورد این مهم زمانی صورت می گیرد که "سعید نمکی" در جریان یادداشتی با اشاره به شروع موج سوم کرونا در ایران گفت: موج جدیدی شکل گرفته، یک میلیار دلاری که علی خامنه ای از صندوق توسعه با پرداخت آن برای مقابله با کرونا موافقت کرده بود، ماه هاست که تنها سهم کوچکی از آن دریافت کرده ام.

وی در ادامه گفت: نمی دانم این بودجه را برای کجا و برای کدام کار مهم تر گذاشته اند.

گفتنی است که اختصاص بودجه برای چنین امری از ضروریات است که در تمام دنیا برای مقابله با این بیماری صورت گرفته، ولی در ایران پس از ١١ روز موافقت با تخصیص این بودجه از سوی خامنه ای، عدم پرداخت آن و بی توجهی به جان مردم در حالی است که، خامنه ای پیشتر ٢٢ میلیون یورو به نیروی قدس سپاه و بلافاصله پس از کشته شدن قاسم سلیمانی اختصاص داده بود.


78 بار دیده شده‌‌


PM:03:32:24/09/2020