تحریم قاضی پرونده نوید افکاری، دو قاضی دیگر، سه زندان، و یک دادگاه انقلاب از سوی آمریکا

تحریم قاضی پرونده نوید افکاری، دو قاضی دیگر، سه زندان، و یک دادگاه انقلاب  از سوی آمریکا

آسونیوز- روز گذشته برابر با سوم مهرماه جاری، مایک پمپئو وزیر خارجه ی آمریکا در بیانیه ای اعلام کرد که، قاضی محمود ساداتی "قاضی پرونده نوید افکاری" و قاضی محمد سلطانی "قاضی دادگاه انقلاب مشهد" را تحریم کرده است.

علاوه بر این، آمریکا سه زندان شامل زندان شهرستان های ارومیه، زندان عادل آباد شیراز و زندان وکیل آباد مشهد و همچنین شعبه ی اول دادگاه انقلاب شهرستان شیراز را در فهرست تحریم های خود قرار داده است.

در همین ارتباط، آبرامز "نماینده ویژه آمریکا در امور ایران" در جلسه ای در روز چهارشنبه گفت: این دادگاه‌های به اصطلاح انقلاب چیزی نیستند که کسی در ایالات متحده آن را به عنوان دادگاه به رسمیت بشناسد. هدف آنهاتداوم بقای رژیم در قدرت و زندانی یا اعدام کردن ایرانیانی است که به دنبال آزادی هستند.

پیش از این نیز آمریکا نام دو قاضی دیگر،محمد مقیسه و ابوالقاسم صلواتی، را به دلیل نقض حقوق بشر از طریق «دادرسی غیرعادلانه در دادگاه‌های نمایشی» در فهرست تحریم‌هایش قرار داده بود.

دولت‌های اروپایی نیز از اعدام نوید افکاری انتقاد کرده‌اند.

طی این هفته فرانسه،‌ آلمان و بریتانیا ضمن احضار سفرای تهران در کشورهایشان و هشدار درباره وضعیت حقوق بشر در ایران به مورد اعدام افکاری اشاره کرده بودند.


 


66 بار دیده شده‌‌


AM:09:52:25/09/2020