متلاشی کردن یک هسته ی آموزش دیده ی وابسته به سپاه از سوی عربستان

متلاشی کردن یک هسته ی آموزش دیده ی وابسته به سپاه از سوی عربستان

آسونیوز- دیروز دوشنبه برابر با ٧ مهر ماه سال ١٣٩٩ خورشیدی، عربستان از متلاشی کردن یک هسته ی تروریستی آموزش دیده توسط سپاه پاسداران در ایران خبر داده و سخنگوی امور امنیتی عربستان در این خصوص گفته است: ١٠عضو این هسته بازداشتط و سلاح ها و مواد منفجره که در خانه و مزرعه ای انبار شده بودط از آن ها ضبط شده است.

خبرگزاری رویترز در این باره نوشت: این سخنگو که نامش فاش نشده گفته است کە سه نفر از دستگیرشدگان در ایران آموزش دیده بودند و بقیه وظایف گوناگونی در این هسته داشته‌اند.

در بیانیه ی این سخنگوی عربستان آمده: اعضای این هسته به مدت چند هفته در اواخر سال٢٠١٧ میلادی، در پایگاه‌های سپاه پاسداران در ایران آموزش نظامی و میدانی دیده‌ بودند، از جمله اینکه چطور مواد منفجره بسازند.

همچنین طی روزها و هفته های اخیر، به گفته ی مقامات بحرینی، یک طرح سپاه پاسداران برای اجرای عملیات تروریستی در بحرین، نزدیک به ٩ ماه قبل کشف و خنثی شده است.

بنا بر اظهارات منابع بحرینی، زمان خنثی شدن این طرح‌ها، چند روز بعد از کشته شدن قاسم سلیمانی بوده. بحرینی‌ها مقاصد تروریستی ایران را با تلافی‌ جویی به خاطر قتل قاسم سلیمانی مرتبط می‌دانند.


78 بار دیده شده‌‌


AM:10:22:29/09/2020