واکنش به اظهارات اخیر برخی از امامان جماعت در مورد بد حجابی

واکنش به اظهارات اخیر برخی از امامان جماعت در مورد بد حجابی
آسونیوز- اظهارات اخیر دو امام جمعه مبنی بر ناامن کردن فضا برای افرادی که به گفته ی آنها حجاب را رعایت نمی کنند، واکنش های منفی گسترده ای را در شبکه های اجتماعی برانگیخته است.

در همین ارتباط، یوسف طباطبایی (امام جمعه ی اصفهان)، روز جمعه و در دیدار با مسئولان نظامی این کلانشهر، خواستار ناامن کردن فضا برای برخورد با بدحجابی شد.

این مهره ی حکومتی در شهرستان اصفهان، اولین بار نیست که به جامعه ی زنان می تازد و درخواست برخورد با آنان را دارد. امام جمعه ی اصفهان پیشتر نیز در مورد دوچرخه سواری، ورزش، ورود بانوان به ورزشگاه ها و غیره، مواضع تندی را بیان کرده بود.

همچنین، ابوالقاسم یعقوبی امام جماعت شهرستان بجنورد از دیگر کسانی بود که، خواستار ناامن کردن فضا و برخورد خشن با آنچه که وی بدحجابی می خواند، شده است.

اظهارات تند و موضع گیری امامان جماعت و یا مراجع به اصطلاح تقلید همواره بر علیه جامعه ی زنان از گذشته تا کنون ادامه داشته است. 

در این میان، افراد تندرو وابسته به حکومت و یا بسیجیان آتش به اختیار در راستای سخنان و اظهارات ضد زن عوامل حکومتی، بارها اقدام به برخوردهای فیزیکی و خشن با زنان و دختران کرده و حتا بر روی آنان اسید پاشیده اند و تا کنون هیچ مرجعی توانایی برخورد با اقدامات فراقانونی این دست از عوامل را نداشته و پرونده ای نیز در هیچ دادگاهی برای پیگیری قربانیان تشکیل نمی شود.

به عنوان نمونه می توان به اسید پاشی برخی از منتسبان به مراجع تقلید، بسیج، سپاه و نهادهای امنیتی که در سال ٩٣ و ٩٧ خورشیدی که بر روی جمعی از بانوان و دختران در شهرستان اصفهان اسید پاشی کردند، اشاره کرد.

در این راستا اگر هم پرونده ای تشکیل شود، مسئولین دستگاه قضایی و عوامل امنیتی کماکان در این پرونده ها دخالت کرده و در نهایت با اعمال نفوذ خود و با تهدید قربانیان و یا خانواده ها و احتمالن با پرداخت ناچیزی وجه نقد، پرونده ی شاکیان را مختومه اعلام می کنند.

گروه نویسندگان آسونیوز

210 بار دیده شده‌‌


PM:02:18:03/10/2020