یکه تازی کرونا در ایران با مرگ ٢٩٩٢ نفر طی یک هفته ی اخیر در آبان ماه جاری

یکه تازی کرونا در ایران با مرگ ٢٩٩٢ نفر طی یک هفته ی اخیر در آبان ماه جاری

آسونیوز- از ابتدای شیوع ویروس کرونا در ایران در اسفندماه گذشته تا کنون که خود حاکمیت بانی و باعث آن بوده است، هزاران تن جان خود را از دست داده و هزاران نفر دیگر نیز به این ویروس مبتلا شده اند.

بر اساس آمارهای اعلام شده از سوی رسانه های حکومتی، در طول یک هفته ی اخیر در آبان ماه جاری (از تاریخ ١٢ ام آبان ماه تا ١٨ ام آبان ماه) امسال، دستکم ٢٩٩٢ نفر بر اثر ابتلای به این بیماری جان خود را از دست داده اند و آمار کل قربانیان ناشی از کووید ١٩ تا "هجدهم آبان" جاری، به ٣٨ هزار و ٢٩١ تن رسیده است.


در این میان باید ابتلای ٣٠ درصد از پرستاران و کادر درمانی و مرگ صدها پرسنل درمانی بیمارستان ها را نیز به این مقوله افزود.

آمارهای رسمی همواره محل تردید و ابهام بوده و آمارهای واقعی تا چها ر یا پنج برابر آمارهای وزارت بهداشت برآورد می شود.

بر پایه آمارهای اعلام شده خود دولت روحانی و وزارت بهداشت رژیم جمهوری اسلامی، هیچ مکان و نقطه ی سفیدی وجود ندارد و اقصی نقاط ایران در وضعیت قرمز و هشدار قرار دارند.

عدم شفافیت در اعلام آمارهای دقیق از سوی وزارت بهداشت و یا دیگر ارگان های متولی این امر، کماکان با اعمال نفوذ و دخالت فراقانونی و غیر تخصصی نهادهای امنیتی صورت می گیرد.

در ضمن، از ابتدای گسترش کرونا در جهان نیز تا کنون بیش از ٥٠ میلیون نفر به این ویروس مبتلا، و بالغ بر یک میلیون قربانی ناشی از این ویروس در جهان ثبت شده است.


176 بار دیده شده‌‌


PM:10:15:08/11/2020