به مناسبت ٢٥ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

به مناسبت ٢٥ نوامبر روز جهانی مبارزه با خشونت علیه زنان

آسونیوز- فروش دختران، ازدواج های اجباری، فقدان قوانین حمایتی از زنان و دختران، ترک تحصیل، خودکشی، بازداشت، اسید پاشی، ممنوعیت دوچرخه سواری، ضرب و شتم توسط ماموران ارشاد و نهادهای فراقانونی و افراد تندرو حکومتی، طلاق اجباری و ده ها مورد دیگر از جمله معضلات و مشکلات زنان و دختران در ایران است.

در این میان برخی از خشونت ها برخواسته از سنت های بومی و دستاوردهای سیستم استبدادی و یا آیدئولوژیک است. از جمله رژیم جمهوری اسلامی ایران که بقای خود را در سرکوب و ایجاد محدودیت های جامعه ی زنان می بیند. از این روز حاکمیت ایران و دستگاه قضایی رژیم نه تنها در برابر خشونت های اعمال شده علیه زنان حمایت نمی کنند، بلکه آشکار و پنهان نیزاز این دست از اقدامات حمایت همه جانبه و فراقانونی می کنند.

در ایران تحت حاکمیت رژیم جمهوری اسلامی، نه تنها قوانین جامع و بازدارنده ‌ای برای حمایت از زنان و دختران وجود ندارد و اقدام مثبتی در جهت فرهنگ‌ سازی و ارتقای آگاهی عمومی انجام نمی‌شود، بلکه سیستم مرکزی، خود تبدیل به اهرم فشار علیه آنان شده و یک نوع خشونت سیستماتیک، هدفمند و مافیایی را که ریشه در بنیان‌های شکل‌ گیری حاکمیت دارد، بر دختران و زنان تحمیل می‌ کند.


213 بار دیده شده‌‌


AM:10:09:24/11/2020