برگزاری نخستین سالگرد دو تن از قربانیان هواپیمای ساقط شده اوکراینی با تدابیر امنیتی در سنندج

برگزاری نخستین سالگرد دو تن از قربانیان هواپیمای ساقط شده اوکراینی با تدابیر امنیتی در سنندج

آسونیوز- امروز پنجشنبه برابر با ١٨ ام دی ماه جاری، مراسم یاد بود دو تن از قربانیان هواپیمای ساقط شده اوکراینی توسط سپاه با اسامی (آیدا فرزانه و آروین مرتب) در بهشت محمدی شهرستان سنندج برگزار شد.

مراسم ذکر شده در نخستین سالگرد این حادثه و در حالی برگزار شد که، بهشت محمدی سنندج و خیابان های منتهی به آن توسط نیروهای امنیتی، انتظامی و یگاه ویژه کاملا ملیتاریزه شده بود. در این مراسم، خانواده های قربانیان، فعالین مدنی و شهروندان شرکت کننده، با اهدای گل سرخ، ضمن همدردی با خانواده های قربانیان، این جنایت را محکوم و خواستار پاسخگویی حاکمیت و مجازات مسببان آن شدند.

مراسم جانباختگان هواپیمای مسافربری اوکراین در تهران نیز با اعمال محدودیت ها، کنترل تردد و ملیتاریزه کردن محل تجمع برگزار شد.

شایان ذکر است که، هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در تاریخ ١٨ ام دی ماه سال گذشته و تنها چند دقیقه پس از بلند شدن از فرودگاه خمینی، توسط دو فروند موشک پدافند هوایی سپاه ساقط، و ١٧٦ خدمه و سرنشین آن جان خود را از دست دادند و حاکمیت ایران تا کنون پاسخگوی خانواده ها و افکار عمومی و کشورهای مرتبط با این موضوع نشده است.


166 بار دیده شده‌‌


PM:11:19:07/01/2021