ایران آشفته به کجا می رود؟

ایران آشفته به کجا می رود؟

جاوید آذری

با
گذشت یکسال از خروج یکجانبه دولت آمریکا از برنامه جامع اقدام مشترک(برجام) ، رژیم ایران با بازگشت نابهنگام تحریم های متقوف شده در تنگنای اقتصادی تحت فشار حداکثری دولت امریکا قرار گرفته است. همانطوریکه دولت آمریکا به درستی اذعان می دارد، توافق منسوخ قبلی نه تنها منافع امنیت ملی آمریکا را در تقابل با دستیابی رژیم ایران به سلاح هسته ای فراهم نمی ساخت ، بلکه دستیابی رژیم ایران به مطالبات ۲۰۰ میلیارد دلاری از آمریکا رژیم ایران را گستاختر از قبل در تامین و تجهیز تروریسم در خاورمیانه و جنگ های نیابتی در یمن و سوریه مشتاق تر نموده است. در شرایطی که آقای ترامپ در کاخ سفید بر مسند قدرت ریاست جمهوری آمریکا تکیه زده بود، ضمن اینکه ایشان رژیم ایران را حتی لایق دریافت مطالبات قبلی خود بر اثر مباشات دمکرات ها با رژیم سلطه طلب ایران نمی دانست و در ورای لاف زنی های رژیم ایران،  به خارج شدن از برجام و تنگ تر کردن حلقه محاصره بر رهبرسفاک ایران می اندیشید، یکی دیگر از خطاهای راهبردی رژیم ایران توسعه صنایع موشکی با قابلیت حمل کلاهک هسته ای بود که خط بطلانی بود بر مناقشات برجام و تمدیدهای ناخواسته معلق ماندن تحریم ها از سوی دولت امریکا.

با بازگشت دو مرحله ای تحریم های قبلی، رژیم ایران خشنود از داشتن لااقل معافیت های موجود در مبادلات نفتی بعنوان اهرمی پول ساز بواسطه وابستگی سنتی مشتریان قدیمی صنعت نفت خود همچون کره جنوبی، چین ، یونان ، هند همچنان لجامگساخته برغم حصول منابع عظیم پولی سعی نواختن در تبل شرارت های منطقه ای خود بجای بسترسازی در جهت عمران و آبادی می تاخت. رژیم ایران با تکیه بر یکه تازی فوق الاشاره در تامین نفت همسایگان منطقه ای خود مقروق بود که ناگهان با مسدود شدن معافیت های مذکور از طرف آمریکا که انگار آن را نیز در ذهن خود بر نمی اندیشید! مواجه شد.

در راستای اعمال فشار حداکثری آمریکا به رژیم ایران در جهت تجدیدنظر بر انجام شرارت های منطقه ای خود، دولت آمریکا با جایگزین نمودن سهم صادراتی نفت ایران با عربستان سعودی و امارات متحده عربی سعی در به صفر رساندن صادرات نفتی ایران نمود که تنها در ۴ ماهه اخیر بسیار موفقیت آمیز بوده است که رقم صادرات نفتی ایران را به حداقل ممکن رسانده است. با اجرائی شدن سیاست عدم تمدید معافیت های نفتی مذکور با هدف به صفر رساندن صادرات نفت ایران از سوی دولت آمریکا ، پیشرفت فزاینده ای داشته است که آثار ملموس آن در ماه جاری مشهود است.

رژیم ایران که سالیانه ۶۰۰ میلیون دلار فقط بابت تامین و تجهیز حزب ا.. لبنان هزینه می نمود ، حالا با اجرایی شدن مجدد تحریم ها و عدم دسترسی به سبد ارز جهانی دچار مشکلات عدیده ای در جهت تامین مالی حزب ا.. شده است که نارضایتی سیدحسن نصرا.. از عدم حصول بودجه سالیانه از سوی رژیم ایران کاملا آشکار است.

در هفته گذشته ، رژیم ایران همچون گذشته نسبت به ارسال رایگان محموله نفت خام به فروش نرفته خود به سوریه اقدام نمود. با تهدید رژیم ایران مبنی بر بستن تنگه هرمز و تقابل با نیروهایی امریکایی در منطقه، دولت آمریکا ترغیب شد در جهت تقابل با سیاست های خصمانه ایران ، حضور ناوگان نظامی دریائی، هوائی خود را در خلیج فارس تقویت نماید . آمریکا با ارسال گسترده ناوهای غول پیکر هواپیمابر جنگی خود همچون آبراهام لینکلن ، بمب افکن های بی ۵۲ و سیستم های دفاع هوایی موشکی پاتریوت حضور دفاعی خود را بیش از پیش قوت بخشید. به زعم دولت مردان آمریکا ، این حضور دفاعی قوی نظامی امریکا، پیام اخطاری به رژیم ایران در جهت متعادل ساختن حرکت های شرورانه آن رژیم است که سایه جنگ بین دو کشور را بطوری جدی مهیا و برافروخته است.

در مقابل رهبر تندرو ایران، سفاهت را جایگزین تعقل در تعامل سازنده با آمریکا نموده است که اختیار تام دادن به فرمانده سپاه قدس (سردار سلیمانی ) جهت انجام انفجارهای تعمدی در فجیره امارات متحده عربی سیگنالی مثبت به عزم شروع جنگی تعمدی برغم دارا بودن سپاهیانی ناراضی از خدعه حکومت و نداشتن توان نظامی معقول در مواجهه و تقابل با آمریکا می باشد . سیاست بی تدبیرانه رهبر افراطی رژیم ایران در این مورد و موارد مشابه فقط به انگیزه دهن کنجی به غرب بدون انجام ملاحظات سیاسی ، خود گواهی بر دیکتاتور بودن شخص ایشان در مواجه با اقدامات تنبیهی جامعه بین الملل در برابر شرارت های منطقه ای رژیم آخوندی ایران است.

ناگفته نماند این داعشیان جنگ خانمان سوز را که عوایدی غیر از ویرانی و نابسامانی و نابودی صدها انسان بی گناه ناراضی از حکومت سلطه رژیم خودکامه ایران ندارد ، نعمت الهی برای امت خود پنداشته و می پندارند!

اقدامات تلافی جویانه ایران مثل تعیین ضرب العجل ۶۰ روزه به اتحادیه اروپا در جهت تسریع مناسبات بانکی و فروش نفت ، رویای احیای فرصت های اقتصادی از دست رفته در قالب تبادلات تجاری ایران با اروپا، تهدید به از سرگیری غنی سازی بدون محدودیت های اعلامی در برجام و نهایتا ناایمن سازی بنادر صادراتی نفت در کشورهای امارات متحده عربی و عربستان سعودی به مانند نوش داروئی است که دیگر بر زخم کاری رژیم که نابودی و سقوط احتمالی رژیم می باشد، کارساز نیست و دیگر التیامی ندارد.


به امید پیروزی ایرانیان در آزادی سازی ایران و سقوط حکومت فرقه جهال آخوندیسم در ایران