بخشی از فعالیتهای شریف باجور فعال مدنی و زیست محیطی اهل مریوان

آسونیوز/ شریف باجور شهروند کورد اهل مریوان در سال 1350 شمسی در خانواده ای انقلابی و مبارز در مریوان متولد، و مقاطع تحصیلی تا مدرک دیپلم را در این شهر کسب کرد. شریف باجور از اعضای انجمن سبز چیا، به سبب مواضع انساندوستانه، بارها از سوی نهادهای امنیتی احضار و مورد تهدید و ارعاب قرار گرفته بود.

شریف باجور/ صبح 20 شهریور 1396 خورشیدی در جهت حمایت از کولبران و در محکومیت کشتار سیستماتیک کولبران در کردستان، ضمن اعتصاب غذا، مسیر مریوان تا تهران را با دوچرخه با شعار "عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است" و با هدف دفاع از کولبران در کردستان، اعتراض نسبت به کشتار آنها، حمایت از فعال کارگری رضا شهابی، دعوت از مردم برای فعالیتهای مدنی را رکاب زد.

طی نمودن مسیر مریوان- تهران در شهریور ماه سال گذشته، همزمان بود با اعتصاب غذای برخی از زندانیان سیاسی محبوس در زندان اوین، و به همین سبب تعدادی از نهادهای حقوق بشری، لوح تقدیر و تندیسی را به وی اهداء کردند. همچنین نامبرده، هنگام دیدار با خانواده آتـنا دائمی، این لوح تقدیر و تندیس را به پدر وی اهداء نمود.

شریف باجور/ در اعتراض به کشتار حیوانات، بارها مورد هجمه های تبلیغی و تهدید نیروهای امنیتی قرار گرفت تا جایی که در سال 1395 خورشیدی مغازه اش توسط افراد ناشناس "افراد وابسته به اطلاعات" آتش گرفت.

شریف باجور/ در جریان زلزله ویرانگر منطقه کرمانشاه، به کمک و یاری شهروندان مناطق زلزله زده شتافت و به مدت چندین ماه متوالی را در کنار شهروندان زلزله زده کرمانشاه سپری کرد.

شایان ذکر است که، امروز برابر با 3 شهریور ماه سال جاری و در جریان آتش سوزی جنگلها و مراتع در حوالی روستای سلسی از توابع مریوان، شریف باجور، امید حسین زاده، محمد پژوهی و رحمت حکیمی نیا در حین اطفاع حریق جان خود را از دست دادند.PM:08:50:25/08/2018
‌ ‌ 2601 ‌‌بار دیده شده‌‌