شهریور ماه تداعی جانباختن جمعی از رفقای کومه له می باشد

تنظیم/ آرام محمدی

آسونیوز/ شهریورماه تداعی یاد و خاطره جمعی از رفقای جانباخته کومه له از جمله "کاک فواد مطصفی سلطانی، کاک صدیق کمانگر از رهبران مبارز و انقلابی کومه له و همچنین جنبش رهایی بخش ملت کورد" می باشد. کاک فواد در نهم شهریورماه سال 1358 خورشیدی در یک نبرد نابرابر با نیروهای سرکوبگر حکومتی در نزدیکی روستای بسطام در منطقه سرشیو سقز به همراه چند تن دیگر از یاران مبارز خود جان عزیزش را تقدیم آرمانهای بلند کومه له و ملت کورد کرد.

رفیق صدیق کمانگر از دیگر چهرهای مبارزاتی ملت کورد "زبان سرخ و آتشین جنبش" در 13 شهریورماه سال 68 خورشیدی توسط عوامل نفوذی وابسته به رژیم جمهوری اسلامی ایران در کردستان عراق "باشور" ترور، و جان عزیزش را تقدیم کرد.

در چهارم شهریورماه 1368، رفیق مبارز غلام کشاورز از چهرهای خوشنام و از کادرهای قدیمی کومه له ازسوی نیروهای ترور رژیم ایران در مقابل چشمان فرزندان و خانواده اش در قبرس مورد هدف قرار گرفت و به کاروان جانباختگان کومه له و تمامی جانباختگان راه آزادی پیوست.

سوم شهریورماه سال 1397 خورشیدی، تیمی از پیشمرگه های کومه له رفقای جانباخته "ارسلان جوزک و پرویز عبدی" حین بازگشت از یک ماموریت تشکیلاتی در حوالی روستای "وله ژیر" در مریوان در کمین نیروهای امنیتی و سپاه افتاده و در نبردی نابرابر جان عزیزشان را پیشکش به جنبش آزادیخواهی ملت کورد کردند. همزمان یکی دیگر از رفقای کومه له و بخش تشکیلات مخفی زاگرس با نام "ناصر بازوج" حین کولبری و بر اثر برخورد با مین، جانش را از دست داد.

همچنین 17 شهریورماه یادآور اعدام رفیق جانباخته "رامین حسین پناهی" به همراه دو تن دیگر زندانیان سیاسی کورد "زانیار و لقمان مرادی" در زندان رجایی شهر کرج است. رفیق رامین در سال 96 خورشیدی در منطقه شالمان سنندج توسط نیروهای وابسته به سپاه و اطلاعات در حالی که به شدت زخمی بود بازداشت، و پس از 200 روز نگهداری و شکنجه در سلول های انفرادی سپاه و اطلاعات در 17 شهریور 97 اعدام شد.

لازم به یادآوری ست که جمعی دیگر از رفقای جانباخته کومه له "صباح حسین پناهی، حامد سیف پناهی و بهزاد نوری" در منطقه شالمان سنندج حین درگیری با عوامل حکومتی، جان خود را تقدیم کردند.PM:02:20:30/08/2019
‌ ‌ 1536 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌