علی لاریجانی: 200 میلیون یورو از صندوق ذخیره ارزی برای سپاه قدس اختصاص می یابد

آسونیوز- امروز سه شنبه برابر با 17ام دی ماه سال جاری، علی لاریجانی در جریان بررسی طرح اصلاح قانون متقابل در برابر سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی از سوی آمریکا، اعلام کرد که در زمان دو ماه باقی مانده از سال جاری، 200 میلیون یورو برای نیروی برون مرزی سپاه هزینه می شود.

گفتنی است که این اعتبار به بودجه سال 98 کل کشور و در دو ماهه ی آخر سال، از صندوق ذخیره ارزی به این نیروی سرکوبگر اختصاص می یابد.

در حالی این مبلغ هنگفت به نیروی سپاه قدس که همواره در راستای بی ثبات کردن منطق و جهان، همچنین ترویج تروریسم و دخالت نا بجا درامورات سیاسی دیگر کشورها تعلق می گیرد، که خود این نیرو با در اختیار داشتن صدها شرکت و کمپانی به یکی از بزرگترین مافیای منطقه و چالشی برای دیگر کشورهای جهان تبدیل شده است.

به گفته رییس حکومتی مجلس رژیم جمهوری اسلامی ایران، اجازه این برداشت نیز از علی خامنه ای اخذ شده است. در شرایطی که اقتصاد ایران روبه نابودی و فروپاشی می رود و فشار معیشتی و اقتصادی نفس شهروندان را به شمارش انداخته، اختصاص میلیاردها دلار به سپاه قدس جهت جنگ افروزهای منطقه اش، از یک سو نشان از بی تفاوتی مسئولین حکومتی و سران رژیم ایران در قبال زندگی و جان شهروندان دارد و از دیگر سو، تداخل و دست اندازی سپاه و نیروهای افراطی تحت حمایتش در منطقه و جهان را گسترش می دهد.

طی روزهای گذشته و در پی کشته شدن قاسم سلیمانی و ابو مهدی مهندس از نیروهای حشد الشعبی و تن چند از نزدیکان و وابستگان به سپاه از سوی آمریکا در حوالی فرودگاه بغداد، هزینه های سرسام آوری صرف مراسم خاکسپاری این سرکرده سپاه شده است. عوامل حکومتی و بسیج با اجباری کردن شرکت در مراسم دفن قاسم سلیمانی و همدستانش، در صدد میلیونی جلوه نشان دادن شرکت مردمی و مشروعیت دادن به تجاوزات وی شدند و با تهدیدات مکرر خواستار انتقام جویی و خونخواهی وی می شوند.

این تهدیدات در شرایط بد اقتصادی که شهروندان در اقصی نقاط ایران، زیر فشار هزینه های لجام گسیخته زندگی کمر خم کرده اند، به طبع دارای پیامدها و تبعات سنگین تری خواهد بود که به طور قطع دامن مردم را خواهد گرفت.

رژیم ایران برای به هلاکت رسیدن این مهره ی نزدیک به خامنه ای، سه روز به اصطلاح عزای عمومی اعلام کرده اند. نمایش حکومتی در شهرهای مختلف ایران از جمله مشهد، کرمان و تهران از مراسم دفن قاسم سلیمانی و سخنان افراد دست نشانده و مشخص وابسته حکومتی، دارای نکات مهمی است.

از جمله نکات حایز اهمیت در این مراسم حکومتی می توان به اظهارات دیکته شده عوامل حکومتی و همچنین هزینه های گزاف آن در این شرایط که فشارهای اقتصادی و معیشتی گریبانگیر شهروندان شده است، را نام برد. تاریخ ثابت کرده و خواهد کرد که، مردم به پا خواسته علیه ظلم و استبداد رژیم ایران، دیگر به مستبدان نه زمان می دهند و نه رحمی خواهند کرد.

در واقع نمایش های عزاداری و شرکت اجباری مردم در دفن قاسم سلیمانی هزینه ای زیادی را بر شهروندان تحمیل می کند و اجرای این دست از نمایش ها در حقیقیت انزجار و نفرت مردم را از سران حکومت بیشتر نمایان می کند و در عین حال هیچ دردی را از مردمان درمان نخواهد کرد. قضاوت این موضوع با مخاطبان و خوانندگان...PM:02:45:07/01/2020
‌ ‌ 1331 ‌‌بار دیده شده‌‌