کنشگران مدنی و سیاسی: صندوق بین المللی پول به طور مستقیم به ایران پول ندهد

آسونیوز- در پی درخواست 5 میلیارد دلاری رژیم جمهوری اسلامی ایران از صندوق بین المللی پول در جهت مقابله با ویروس کرونا، و با توجه به بی کفایتی حکومت و نقش مستقیم خود رژیم و سپاه مبنی بر ورود و گسترش این بیماری در ایران و به طبع ناتوانی در پیشگیری ویرس کرونا و همچنین احتکار وسایل و تجهیزات پزشکی توسط سپاه و دلالان وابسته به دولت، اکنون یک گروه 53 نفره از فعالین مدنی و سیاسی ایرانی در نامه ای خطاب به هیئت مدیره اجرایی صندوق بین الملللی پول، خواستند که مبلغ 5 میلیارد دلار و یا دیگر کمک های نقدی و غیر نقدی این سازمان و نهادهای دیگر، به طور مستقیم در اختیار مسئولین حکومتی و ارگان های وابسته به حکومت ایران قرار نگیرد و با نظارت سازمان بهداشت جهانی باشد.

ین گروه در نامه خود که روز پنجشنبه به هیات مدیره صندوق بین‌المللی فرستاده شده، نسبت به نحوه برخورد دولت ایران با شیوع کرونا به شدت ابراز نگرانی کرده‌اند.

این فعالان مدنی ضمن هشدار نسبت به پیامدهای ارائه مستقیم پول به دولت ایران، از صندوق بین‌المللی پول خواسته‌‌اند کمک‌ های خود در قالب تجهیزات و امکانات پزشکی را به صورت مستقیم به مردم ایران ارائه کنند.

پیشتر نیز برخی از نهادهای حقوق بشری و مردمی داخلی و بین المللی درخواست های مشابهی را با سازمان بهداشت جهانی مطرح کرده بودند.PM:01:42:04/04/2020
‌ ‌ 1064 ‌‌بار دیده شده‌‌