واکنش کاخ سفید به پیشنهاد ایران در رابطه با تبادل زندانیان

آسونیوز- یک مقام عالی رتبه ی وزارت امنیت داخلی آمریکا نسبت به پیشنهاد ایران درباره ی تبادل زندانیان، تهران را به عدم تمایل پذیرش شهروندانش متهم کرد.

"کن کوچیلی" مقام عالی رتبه ی وزارت امنیت آمریکا در یادداشتی در توییتر خود نوشت: ظریف، شما ماههاست که فرایند مذاکره با سازمان امنیت داخلی آمریکا را دررابطه با بازگرداندن "سیروس اصغری" طول میدهید. و حالا بطور غیر منتظره ‌ای "بیدار می شوید" و می گویید که خواهان بازگشت او هستید. شما می گویید که خواهان بازگشت تمام شهروندان خود هستید و من این را "حرف مفت"می نامم. بهتر نیست اول فکر کنید و بعد حرف بزنید؟

یازده نفر از شهروندان شما نزد ما هستند. آنها مهاجران غیرقانونی هستند که سعی می کنند به کشور شما برگردند. شما ناگهان خواهان بازگشت آنها شدید. فکر نمی کنید بهتر باشد اگر شما هواپیمایی برای بازگشت آنها بفرستید؟ دیگر این موضوع را کش ندهید و دست بکار بشوید.

لازم به ذکر است که دادگاه آمریکا "سیروس اصغری" را تبرئه کرده است، اما او تا کنون به بهانه ی آنکه مدت اعتبار ویزایش طی روند دادگاه به پایان رسیده در زندان مهاجرتی نگه داشته می شود. "اصغری" مهاجر غیرقانونی در آمریکا شده است. گفته می شود که اصغری به پیشنهاد خودش بلیط سفر به ایران را خریداری کرده است، اما تا کنون اجازه ی بازگشت دریافت نکرده است.

در مقابل نیز تعدادی از شهروندان دو تابعیتی آمریکا و شهروندان برخی دیگر از کشورها به اتهامات مختلفی از سوی دستگاه قضایی رژیم ایران و با اعمال نفوذ نهادهای امنیتی بازداشت شده اند و حاکمیت ایران از این موضوع به عنوان اهرم فشار و برگ برنده خود در محافل سیاسی جهان استفاده ابزاری می کند.


AM:10:35:12/05/2020
‌ ‌ 1005 ‌‌بار دیده شده‌‌