خودکشی یک دختر نوجوان دیگر سنندجی در کمتر از ١٠ روز

آسونیوز- بر پایه گزارش سازمان های حقوق بشری کوردستان، طی روزهای اخیر، یک دختر نوجوان سنندجی با هویت "روژان شریفی" به شیوه حلق آویز کردن خود به زندگیش پایان داد.

روژان متولد ١٣٨٥خورشیدی، و کلاس اول در مقطع راهنمایی بوده و گفته می شود که ضمن تهدید توسط پدرش، به صورت تلفنی به خانه فراخوانده می شود.

این دختر نوجوان پس از مراجعه به منزل پدری، به سبب ترس و استرس، اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست می دهد.

در همین رابطه، چند روز گذشته یک دختر نوجوان ١٦ ساله با نام "بهار صیفی" در حسن آباد سنندج، به سبب مشکلات خانوادگی اقدام به خودکشی کرد و جان باخت.

بر اساس داده های مراکز حقوق بشری کوردستان و همچنین آمارهای گردآوری شده در این مرکز خبری، از ابتدای سال میلادی جاری تا کنون، با احتساب این مورد، ٥٥ شهروند اقدام به خودکشی کرده و جان باخته اند.

شایان دکر است که، از عمده ترین دلایلی که موجبات خودکشی در ایران و کوردستان را فراهم می کند "خشونت های خانوادگی علیه زنان، تبعیض جنسیتی، خشونت های نهادینه شده در اجتماع، مردسالاری، ناامیدی به آینده، اعتیاد، طلاق، معضلات اجتماعی و در نهایت بی توجهی و بی کفایتی حاکمیت ایران است".

زنان در سایه سار رژیم جمهوری اسلامی از ابتدایی ترین حق اجتماعی و قانونی خود محروم بوده و در این میان برخی از مردان نیز زنان را به مثابه کالایی در اختیار و تملک خود محسوب می کنند که همگی ناشی از نگاه تبعیض آمیز و ظلم بر جامعه ی زنان از سوی حکومت ایران است.


PM:03:03:29/09/2020
‌ ‌ 1229 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌