بودجه ی پیشنهادی ١٤٠٠ به مجلس: توهم و خیالپروری

آسونیوز- در شرایطی بودجه ی سال آینده توسط نماینده ی پارلمانی حسن روحانی به مجلس ارایه شده که تنش ها در میان سران حکومتی از جمله روسای جمهور و مجلس ایران به اوج خود رسیده است.

در این میان، علاوه بر افزایش بودجە ی نهادهای مذهبی، بودجه ی صداو سیمای حکومتی نیز ٣٥ درصد افزایش یافته، یعنی چیزی برابر با بودجه ی ٢٠ استان ایران در شرایط اقتصادی ورشکسته و گسترش ویروس کرونا.

همچنین برخی از نهادها از جمله نهاد عقیدتی- تبلیغی راهیان نور ٣٠ میلیارد و ٨.٥ میلیارد هم به حساب دختر قاسم سلیمانی برای نهاد تازه تاسیس بنیاد قاسم سلیمانی اختصاص یافته است.

نهادها و سازمان های نظامی رژیم جمهوری اسلامی نیز همچون روال سال های گذشته، از افزایش چشمگیر بودجه ی ١٤٠٠ بی بهره نبوده اند و در این میان به موضوع حفظ نظم و امنیت بیش از ٤٠٠٠ هزار میلیارد تومان افزوده شده است.

نهاد ریاست جمهوری در دوره ی روحانی هم طی این مدت یعنی از سال ٩٢خورشیدی تا ١٤٠٠، با افزایش ٨٣٩ درصدی بودجه روبرو بوده است.

متاسفانه علیرغم تبلیغات پوچ دولت و نهادهای امنیتی در خصوص حمایت از کارمندان، کارگران، بازنشستگان و کنترل تورم و غیره، بودجه ی عمرانی و دستمزد حقوق بگیران در عمل با کاهش روبرو بوده است.

با این وجود، بودجه ی سال آینده ایران با توهم و خیالپروری بر پایه فروش نفت "روزانه ٢ میلیون و ٣٠٠ " هزار بشکه بسته شده است.


AM:10:52:07/12/2020
‌ ‌ 690 ‌‌بار دیده شده‌‌