در گرامی داشت ٨ مارس، روز جهانی زن

آرام محمدی
آسونیوز- فعالین عرصه ی زنان همچون دیگر فعالان و کنشگران مختلف کردستان، طی سالیان متمادی و بویژه سال های اخیر، تلاش و جدیت مضاعفی را در راستای اهداف و مطالبات خود به کار بسته و این امر در عرض واقع و در جغرافیای سیاسی و اجتماعی کردستان به وضوح ملموس، روشن و غیر قابل انکار است.
زنان در جامعه ی ایران و کردستان با درآیت و شجاعت، تمامی توان خود را جهت هموار کردن مسیر سخت مبارزه و صاف کردن راه های پرفراز و نشیب پیش رو تا تحقق خواسته هایشان تلاش کرده و با جدیت کمر همت بسته اند و کماکان در میادین مختلف مبارزه حضور پر رنگی دارند.
به روشنی دیده می شود که زنان در عرصه های مدنی، زیست محیطی، برگزاری مراسمات مختص به نوروز، مشارکت در فعالیت های اجتماعی، یادگیری، آموزش و تدریش به زبان مادری، برگزاری متینگ های مختلف، گرامی داشت ٨ مارس در مکان های خصوصی و عمومی، شرکت در اعتراضات و غیره فعالیت مستمر و چشمگیری دارند.
امروزه، زنان و دختران مشعل به دست کردستان، همپا، پیشاهنگ و حتی جلوتر از مردان جامعه در صف نخست مبارزه با مشارکت در فعالیت های گوناگون، چه در صفوف مبارزاتی پیشمرگان و یا در فعالیت های سیاسی، و همچنین دیگر فعالیت ها در جامعه ی کردستان، از یک سوی برای حقوق از دست رفته و ضبط شده ی خود، و از دیگر سوی در راستای حقوق انسانی همنوعان در تلاش اند.
امید است که مردان آزادی طلب و برابریخواه همچون همیشه، با شجاعت و هوشیاری در مقابل کهنه پرستی و ارتجاع تحمیل شده در جامعه، بایستند و مسیر را برای زنان هموار نمایند. ضمنا، در این زمینه، نباید وظیفه ی زنان مبنی بر قبول مسئولیت پذیری بیشتر و لیدر مبارزات را فراموش کرد و این توده ی عظیم اجتماعی، ظلمی که بر آنان اعمال می شود را تقبل نخواهند کرد.
گر چه در این شرایط که بیماری کرونا عرصه را بر همگان تنگ کرده و فعالیت های اجتماعی را مختل نموده، اما زنان و مردان آزادی خواه از هر فرصتی برای ارج نهادن به ٨ مارس (روز جهانی زن) بهره برده و همپا و همسو با دیگر زنان جهان برای رهایی از سلطه ی استبداد مبارزه خواهند کرد.


PM:12:05:05/03/2021
‌ ‌ 700 ‌‌بار دیده شده‌‌


پربیننده ترین ها ‌