سخنان ضد و نقیض خامنه ای در خصوص انتخابات آتی در مراسم سالگرد مرگ خمینی

‌آرام محمدی

آسونیوز- امروز جمعه برابر با ١٤ ام خردادماه ١٤٠٠ خورشیدی، علی خامنه ای در اظهاراتی "متناقض، دو پهلو و فریبنده" در سالگرد مرگ خمینی، به شورای نگهبان انتصابی تاخت و عنوان کرد که، به برخی از کاندیداها که رد صلاحیت شده اند، جفا شده است.

سخنان خامنه ای در حالی بیان می شود که، از یک سو اعضای شورای نگهبان با صلاح دید و نظر او به طور مستقیم و انتصابی انتخاب می شوند و از دیگر سو، تایید صلاحیت و یا رد کاندیداها، با دخالت مستقیم وی صورت می گیرد.

خامنه ای برای سفید سازی و تبرئه ی خود، به منسوبان و نزدیکانش از جمله شورای نگهبان که دست ساخته ی خود وی هستند، تاخت و در اظهاراتی سخیف، رد صلاحیت داوطلبان ریاست جمهوری اخیر در این شورا را جفا و ستم توصیف کرد. در هیمن زمینه، شورای نگهبان هم همچون روال همیشگی و به تبعیت از خامنه ای، به تکاپو افتاده و سخنگوی این شورای ناکارآمد در سخنانی گفت، شورای نگهبان مصون نیست و در اسرع وقت، تشکیل جلسه خواهد داد.

علی خامنه ای در بخشی از سخنان خود در باره ی رد صلاحیت ها، به گزارش کذب و خلاف برخی از نهادها به شورای نگهبان و خود شخص او اشاره کرد.

در این مجال باید گفت که، ارگان هایی که پیشینه و روزمه کاری کاندیداها را رصد می کنند، سازمان اطلاعات سپاه، وزارت اطلاعات، وزارت کشور رژیم و دیگر نهادهای امنیتی، و دیگر ارگان های مرتبط در ایران هستند، که همگی از منسوبین نظام و همچنین از کانال بیت خامنه ای گذر می کنند و چیدمان این افراد همچون دیگر نهادهای وابسته، با نظر مستقیم و چراغ سبز وی صورت می گیرد.

حال باید عنوان کرد که، نهادهایی که گزارشات کذب داواطلبان ریاست جمهوری و شورای شهر و روستا که در راستای فریب اذهان و افکار عمومی داخلی و بین المللی بوده، کدام ارگان ها هستند و چرا شورای انتصابی نگهبان، چشم بسته و با چه مجوزی اعتماد کرده و یا چرا تا کنون شفاف سازی صورت نگرفته و در این خصوص هیچگونه اقدام و تجسس لازم را در دستور کار خود قرار نداده؟. هر چند نتیجه و پاسخ روشن و ملموس است.

خامنه ای در ادامه ی اظهارات ضد و نقیض خود در این مورد، به شبکه های اجتماعی و فضای مجازی مبنی بر بازتاب گسترده ی عدم حضور شهروندان در انتخابات پیش رو تاخت و مسئولین و کنشگران این عرصه را به طور مستقیم مورد تهدید خطاب قرار داد.

در ادامه باید عنوان کرد که، آیا علی خامنه ای در این مقطع حساس زمانی احساس خطر می کند؟

یادآور می شود که، دستگاه های پروپاگاندای رژیم از امامان به اصطلاح جماعت، نمایندگان انتصابی مجلس، رسانه های وابسته و غیره گرفته تا پایئن ترین رده ی این نظام، همگی بسیج شده اند که تا به هر شیوه و روشی شهروندان ایرانی و کُرد را به پای صندوق های رای بکشانند و از این طریق مشروعیت خود را تثبیت کنند.

نتیجه: رژیم جمهوری اسلامی، در این دوره از انتخابات در راستای کسب مشروعیت از دست رفته ی خود برای ماندگاری و بقا گام بر می دارد.


PM:03:02:04/06/2021
‌ ‌ 425 ‌‌بار دیده شده‌‌