برگه ای از زندگینامه ی کاک سعید معینی

آسونیوز- ٣١ خرداد (روز پیشمرگ کومه له) مصادف با سالروز جانباختن اولین پیشمرگ کومه له، رفیق سعید معینی ملقب به خانه در سال ١٣٥٧ است.

رفیق سعید معینی از نخستین مبارزان و فعالین پیش رو سال های ابتدایی تاسیس حزب کومه له، و همچنین یکی از رهبران مبارز و انقلابی و از بنیانگذاران این حزب بوده است.

کاک خانه، در سال ١٣٢٩ خورشیدی در شهرستان مهاباد در خانواده ای با پیشینه ای سیاسی و مبارز متولد، و خانواده اش به نشانه ی عشق و علاقه ای که به ایشان داشتند، وی را خانه صدا می زدند.

اولین پیشمرگ جانباخته ی کومه له، از همان دوران نوجوانی تحت تاثیر فضای سیاسی خانواده، شور مبارزه بر علیه استبداد و نابرابری در وجودش جوانه زد و دوران دبیرستان را در مهاباد طی نمود و در مدرسه ی عالی بازرگانی به عنوان دانشجو پذیرفته شد.

رفیق سعید معینی، در تهران با رفقای کومه له آشنا، و به فعالیت های سیاسی خود ادامه داد و به سبب فعالیت هایش در سال ١٣٥٣ توسط ساواک دستگیر، و پس از شکنجه های فراوان روحی و جسمی و در عین راز داری و وفای بعهد و عدم اعتراف به هیچ گونه فعالیتی، آزاد شد.

رفیق سعید معینی، پس از آزاد شدن از زندان ساواک، مجددا به رفقای کومه له ملحق شد و سپس برای انجام ماموریتی به منظور برقراری ارتباط با کومه له رنجدران و اتحادیه میهنی، به کردستان عراق اعزام شد.

رفیق سعید معینی، در یک درگیری ناخواسته و نابرابر همراه با واحد هایی از پیشمرگان اتحادیه میهنی با رژیم وقت "بعث" جان عزیزش را در راه آمال و آرمان های بلند کومه له و ملت کُرد در "ده ری" واقع در "ماوت کردستان عراق" تقدیم کرد.

یاد و خاطره کاک سعید معینی در قلب میلیون ها کُرد و آزاده همیشه جاودان و زنده خواهد ماند و ما نیز به عنوان رهروان راه کاک خانه و هزاران جانباخته ی کومه له و جانباختگان راه راهایی ملت کُرد، در سالروز جانباختن ایشان، یک بار دیگر با این عزیزان پیمان وفاداری می بندیم.


PM:10:17:20/06/2021
‌ ‌ 640 ‌‌بار دیده شده‌‌