سومین روز فعالیت رسانه ای در سالیاد کاک فواد مصطفی سلطانی

‌آرام محمدی

آسونیوز- با گذشت چندین دهه از جانباختن کاک فواد مصطفی سلطانی، "گفتار، اندیشه، عملکرد اخلاقی و انسانی، سیاسی و مبارزاتی" ایشان در صحنه های سیاسی کردستان همواره الهام بخش بوده و تفکر ناب کاک فواد، همچنان سرمشق نسل تازه و نوین مبارزه در کردستان است.

در همین راستا، فعالین تشکیلات مخفی کومه له به مناسبت ٤٢مین سالگرد جانباختن کاک فواد مصطفی سلطانی از (رهبران کومه له و ملت کُرد و از چهره های شناخته شده ی جنبش کردستان) در اقصی نقاط کردستان دست به فعالیت زده و یاد کاک فواد و دیگر جانباختگان را ارج نهادند.

در آنزمان رژیم جمهوری اسلامی از جانباختن این رهبر مردمی به عنوان یک امر مهم نام بُرد و در رادیوی حکومتی خود نیز به طور وسیعی این خبر را انعکاس داد و از آن به عنوان دستاورد اعلام کرد، اما غافل از اینکه اندیشه و تفکر کاک فواد با گذشت سالیان متمادی کماکان سرلوحه ی نسل تازه و گذشته ی شهروندان کُرد است.

با این وجود و علیرغم ملیتاریزه بودن کردستان توسط سپاه و عوامل امنیتی، فعالین تشکیلات مخفی "زاگرس" همچون روزهای قبل و برای سومین روز پیاپی در شهریور ماه ١٤٠٠خورشیدی و طبق روال هر ساله، با پخش تراکت، نصب تصاویر کاک فواد، نصب بنر و پلاکارد، اهتزاز پرچم کومه له، حضور بر سر مزار جانباختگان و ادای احترام به این عزیزان، یاد عزیز کاک فواد و همه ی جانباختگان راه آزادی را گرامی داشتند.

محل و مکان هایی که در آن اقدام به فعالیت شده، عبارتند از:

١- مهاباد "کوچه ی ماملی، چهار راه شیخ بابا، خیابان های زند و خمینی، روناس، محمد اوراز، میدادین نماز و سفیر امید و دیگر نقاط شهر

٢- سقز "بن بست فردیس، کوچه های گلنرگ و آبان ٣، بن بست فردیس

٣- بوکان برای سومین بار متوالی در سطح شهر و نواحی تابعه

٤- بانه در تمامی سطح شهر

٥- سنندج برای سومین بار متوالی در سطح کوچه ها و خیابان های این شهرستان و نواحی در تابعیت آن


PM:04:04:31/08/2021
‌ ‌ 276 ‌‌بار دیده شده‌‌